Czy powstanie parking przy SP nr 5? To jedyny cel

  • 14.05.2018, 13:20 (aktualizacja 11.10.2018 12:47)
  • Redakcja wejherowo24.info
Czy powstanie parking przy SP nr 5? To jedyny cel
Miasto Wejherowo wystąpiło o zakup działki na przeciwko Szkoły podstawowej nr 5. Wszystko po to, żeby wybudować parking.

Szkoła Podstawowa nr 5 położna jest w rejonie Wejherowa - Śmiechowa. Dojazd do niej odbywa się wąską drogą. Przy placówce znajduje się niewiele miejsc parkingowych. Zgodnie z założeniami władz miasta ma to się zmienić. W tym celu postanowili zakupić działkę, która ulokowana jest na przeciwko Szkoły Podstawowej nr 5.

"Staramy się o to, żeby nabyć działkę przy Szkole Podstawowej nr 5. Cel jest jeden: chcemy wybudować parking." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Wybudowanie parkingu to spore udogodnienie dla rodziców uczniów oraz samych mieszkańców okolicznych bloków. Niestety z powodu małej ilości miejsc postojowych przy placówce, ulica często jest zakorkowana i trudno przejezdna.

"Mamy dość wąski dojazd przez ulicę Waśkowskiego do tej szkoły. Teraz kiedy przy szkole powstaje nowa sala gimnastyczna, aż się prosi, żeby powstał tam duży, wygodny parking." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

W rejonie Śmiechowa prowadzone są wielorakie inwestycje. Węzeł Zryw, budowa sali gimnastycznej, zaś w obrębie osiedla Dzięcielskiego ma powstać plac zabaw. Teren, który od spółdzielni chce zakupić miasto ma zostać przeznaczony wyłącznie na parking.

"Tutaj chciałabym podkreślić, że na terenie tej działki, która moglibyśmy nabyć od spółdzielni, może powstać tylko parking. (...) Żaden budynek, ani socjalny, ani komunalny, ani żadna inna działalność kubaturowa w tym miejscu nie powinna powstać." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Zakup może nastąpić bezpośrednio przez miasto lub przez podległe miastu spółki np. WTBS. Nie zmienia to jednak celu zagospodarowania działki, a takim ma być powstanie wyłącznie parkingu.

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe