Niebawem urodziny miasta. Zobacz atrakcje Dnia Jakuba

  • 16.05.2018, 14:54 (aktualizacja 21.05.2018 12:40)
  • Redakcja wejherowo24.info
Niebawem urodziny miasta. Zobacz atrakcje Dnia Jakuba
W ostatnią sobotę maja odbędą się urodziny miasta. Z tej okazji zaplanowano szereg atrakcji. Zwieńczeniem będzie koncert wieczorny, a jego gwiazdą Margaret.

Tegoroczne urodziny miasta, będziemy świętować 26 maja na Placu Jakuba Wejhera. Podczas imprezy rozdane zostaną nagrody Prezydenta Miasta Wejherowa. Na scenie wystąpi zespół Quantos, a także znana z programu „The Voice od Poland” mieszkanka Wejherowa – Monika Kitel. Później będzie można posłuchać gwiazdy wieczoru Margaret, autorki takich przebojów, jak „Heartbeat”, „Elephant”, czy „Cool me down”.

"Długo zastanawialiśmy się kogo zaprosić na tegoroczne urodziny Miasta. Zależało nam na kimś kto połączy pokolenia. Musiał być to twórca przebojów, które porwą do zabawy nie tylko młodzież, ale także całe rodziny. Ostatecznie wybór padł na Margaret. Jej koncerty są niezwykle żywiołowe i pełne pozytywnej energii – powiedział Adam Szulc odpowiedzialny za promocję koncertu z ramienia Filharmonii Kaszubskiej.

Impreza rozpocznie się o godzinie 19.00, a wstęp jest bezpłatny. 

 

PROGRAM

19:00 Rozpoczęcie imprezy

19:10 Koncert zespołu Quantos

19:45 Koncert Moniki Kitel – część I

20:15 Odegranie hejnału Wejherowa w wykonaniu trębaczy

Symboliczny wystrzał z armatki Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie

20:20 Wręczenie nagród Prezydenta Miasta

20:45 Koncert Moniki Kitel – część II

22:00 Występ gościa urodzinowego – MARGARET

23:15 Zakończenie imprezy

 

Tradycyjnie w urodziny miasta członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie rozegrają "Turniej o Miecz Jakuba Wejhera". Uroczystość rozpocznie się zbiórka pocztów sztandarowych przed pomnikiem założyciela miasta oraz złożeniem kwiatów. Następnie o 9.50 Bracia przemaszerują do kościoła św. Leona, gdzie odbędzie się msza św. O godzinie 13.00 na strzelnicy Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 2 odbędzie się turniej. Członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego jak co roku rozpoczną wieczorne uroczystości na Placu Jakuba Wejhera wystrzałem z armaty. 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe