Ponownie najlepsze w Pucharze Świata. Niepokonane w kickboxingu

  • 28.05.2018, 10:50 (aktualizacja 28.05.2018 11:48)
  • Redakcja wejherowo24.info
Ponownie najlepsze w Pucharze Świata. Niepokonane w kickboxingu WSS
Zawodniczki kickboxingu Zuzia Kalbarczyk oraz Paulina Stenka wywalczyły Puchar Świata. Zawody miały miejsce w Budapeszcie.

W stolicy Węgier, Budapeszcie, odbył się XXIV Puchar Świata w kickboxingu. Turniej należy do elitarnej ligi World Kickboxing Series. Status tej ligi, mają tylko największe turnieje kickboxingu na świecie.

"Puchar Świata wiążę się z tym, że przyjeżdża bardzo dużo ekip, zarówno krajowych, jak i klubowych. Było prawie 2500 osób w różnych kategoriach wiekowych i wagowych, więc było się z kim bić." - powiedział Rafał Karcz trener Kadry Polski w kickboxingu, prezes Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego.

W reprezentacji Polski do Budapesztu pojechały mieszkanki Kębłowa w gminie Luzino, podopieczne trenera Rafała Karcz - Paulina Stenka oraz Zuzanna Kalbarczyk. Obie, mimo młodego wieku są bardzo doświadczonymi startowo zawodniczkami, wieloletnimi kadrowiczkami Reprezentacji Polski, najpierw w gronie kadetek, teraz juniorek.

Paulina Stenka, powtórzyła sukces z Austrii z kwietnia, kiedy to sięgnęła po Puchar Świata w formule kick-light. Ogromny sukces odniosła Zuzia Kalbarczyk, która wywalczyła Puchar Świata zarówno w pointfighting, jak i w kick-light. Szczególne znaczenie ma puchar wywalczony w formule pointfighting, gdyż Polska nie mogła doczekać się złota w tak prestiżowej imprezie w formule pointfighting co najmniej od roku 2011.

 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe