Bursztynowa Balladyna. Język ciała, obrazu, muzyki i tańca...

  • 6.06.2018, 12:10 (aktualizacja 15.06.2018 10:46)
  • Redakcja wejherowo24.info
Bursztynowa Balladyna. Język ciała, obrazu, muzyki i tańca... Lilii Wilczyńska
W połowie czerwca na deskach Filharmonii Kaszubskiej odbędzie się premiera wyjątkowego spektaklu. "Bursztynowa Balladyna" to próba przełożenia dzieła „Balladyna” Juliusza Słowackiego na język ciała i obrazu, w formie teatru tańca.

W połowie czerwca na deskach Filharmonii Kaszubskiej odbędzie się premiera spektaklu pt. "Bursztynowa Balladyna". Spektakl powstał w oparciu o "Balladynę" Juliusza Słowackiego, ale nie jest dosłownym odzwierciedleniem tragedii. Zastosowano tutaj ciekawe rozwiązania wykorzystywane w teatrze tańca i ruchu. Nie brakuje wspaniałej gry aktorskiej, tanecznej, przeplatanej barwnymi strojami, nietuzinkową choreografią, scenografią i muzyką.

Gama emocji, przeżyć, zarówno dojrzałych kreacji aktorskich oraz wprowadzenia mniej doświadczonych, ale jakże uroczych postaci sprawia, że trudno oderwać oczy. Co ciekawe artyści, którzy należą do grupy tańca "Sarasvatii" nie tylko wykazują się tanecznymi i baletowymi zdolnościami, ale ich mimika, każdy gest powoduje wrażenie jakby scena była ich domem. Czują sie na niej doskonale. A do tego nieocenione kreacje aktorskie mężczyzn, którzy na co dzień są członkami Historycznego Stowarzyszenia "Pułk Czarneckiego.

Premiera w  Filharmonii Kaszubskiej 15 czerwca o godzinie 19.00 i 16 czerwca o godzinie 18.00. Bilety do nabycia w kasie filharmonii.

Przedstawienie stanowi też nawiązanie do współczesności. Podobnie jak Balladyna ponosi karę za niewłaściwe decyzje i czyny, tak samo my podejmuje niekiedy niewłaściwe kroki, za które każdy z nas poniesie konsekwencje.

Spektakl jest dziełem Sangmo Borysiewicz, która zadbała o choreografie i reżyserie, a także zainicjowała wydarzenie. O muzyczne uniesienia zadbał Radosław Bach, zaś o każdy szczegół w scenografii Patrycja Kruk. O odpowiednie rekwizyty oraz światło zadbał Jacek Rogalewski.

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe