Tegoroczne projekty. Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim (Zobacz film)

  • 8.06.2018, 11:22 (aktualizacja 08.06.2018 11:25)
  • Redakcja wejherowo24.info
budzet_glosowanie_portal_x264.mp4
Od 8 do 22 czerwca trwa głosowanie na projektu w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. To czas w którym Wejherowianie decydują, które projekty mają zostać w 2019 roku zrealizowane.

8 czerwca rozpoczyna sie głosowanie na projekty, które przeszły pozytywną weryfikacje w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Łącznie jest ich 22, w tym 12 inwestycyjnych i 10 nieinwestycyjnych.

"Teraz wszystko zależy od wnioskodawców, żeby promować swoje projekty oraz od mieszkańców, którzy będą oddawali swoje głosy." - powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

W gronie zgłoszonych projektów inwestycyjnych przeważają zadania dotyczące sportu i rekreacji np. powstanie boisk przy szkołach. Nie brakuje też remontu chodnika (dotyczy ulicy św. Jacka) czy stworzenie ogrodu sensorycznego czyli takiego, który oprócz walorów estetycznych ma stanowić rodzaj terapii. Projekt zakłada powstanie takowego miejsca na ulicy Wałowej.

Nie brakuje także pomysłów związanych z ekologią. Taki stanowi projekt dotyczący zakupu drona do lokalizowania miejsc spalania trujących śmieci jak np. plastiki czy stare opony.

"Tu nie chodzi o to, żeby karać ludzi. Tu chodzi o to, żeby zlokalizować strefy, gdzie trzeba udzielić większej dotacji tym osobom, których na to nie stać."- podkreślił Tomasz Nowak z Wejherowskiego Alarmu Smogowego.

Propozycje nieinwestycyjnych projektów są bardzo różnorodne. Dotyczą kwestii sportowych, edukacyjnych, kulturalnych, a także integracyjnych.

"Dotyczą pomocy drugiemu człowiekowi, ale też zagospodarowania czasu w postaci festynów. Są też takie związane z teatralną działalnością. Różnego rodzaju zainteresowania mieszczą się w ramach tych projektów nieinwetsycyjnych." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Głosowanie potrwa do 22 czerwca. Lista projektów wraz z ich prezentacją dostępna jest na stronie www.wejherowo.pl/budzetobywatelski

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Leti
Leti 8.06.2018, 13:45
Terapia ogrodu sensorycznego to bezpośrednie działanie w kierunku:
smak - zioła, ogród warzywny;
dotyk - rośliny, elementy drewniane i trawnik ziołowy;
zapach - zapach kwiatów, ziół i krzewów;
słuch - szum roślin i wody;
wzrok - barwy roślin ozdobnych.

✅*zapobiegania występowaniu i pogłębianiu się nieprawidłowości w rozwoju psychoruchowym dziecka,
pomocy dziecku w budowaniu trwałych więzi z najbliższymi osobami,
☑️*pomocy dziecku w pełnym wykorzystaniu potencjału rozwojowego, jakim dysponuje w zakresie funkcji poznawczych, małej i dużej motoryki, komunikacji i socjalizacji,
✅*pomocy dziecku w stopniowym osiąganiu coraz większej autonomii,
☑️*systematyczne dążenie do poprawy jakości życia dziecka, do zapewnienia mu pełnego radości, pozbawionego napięć dzieciństwa, pomimo występującej niepełnosprawności lub zaburzeń rozwoju.
taka_prawda
taka_prawda 8.06.2018, 12:03
Kastracja i sterylizacja dla wlascicieli zwierząt to jakas kpina. Ja za swoje pieniądze wykastrowałam moje koty. Jak bierze sie zwierzaka to trzeba na niego wydawac pieniadze. Powinno to byc na wolno żyjące koty, a nie dla takich którzy żałują wydać 150 zl z wlasnego portwela. Nic nie ma ciekawego. A ulice św. Jacka powinni naprawić bez konkursu!

Pozostałe