Każde dziecko wie, że sprząta się po psie. Wejherowskie osiedla mieszkaniowe i spółdzielnie...

  • 12.06.2018, 13:37 (aktualizacja 12.06.2018 13:47)
  • SM Wejherowo/ redakcja
Każde dziecko wie, że sprząta się po psie. Wejherowskie osiedla mieszkaniowe i spółdzielnie... SM Wejherowo
Właściciel czworonoga powinien sprzątać odchody jakie w miejscu publicznym pozostawia jego pupil... Większość osób tak czyni, jednak zdarzają się właściciele nie odpowiedzialni... Wejherowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zamontowało na swoich osiedlach specjalne dystrybutory na psie odchody. Jednak nie wszyscy administratorzy osiedli zadbali o takowe pojemniki...

W miesiącu marcu Straż Miejska w Wejherowie wystąpiła do zarządców  wejherowskich osiedli mieszkaniowych i spółdzielni  z wnioskiem  o montowanie na zarządzanych przez ich terenach dystrybutorów z woreczkami do sprzątania po psach. Zarząd Wejherowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej chce dołożyć starań, aby administrowane przez nich tereny znajdowały się w należytym stanie sanitarnym. Jednocześnie wyrażają chęć przystąpienia do propagowania właściwych zachowań lokatorów za pomocą ulotek informacyjnych pozyskanych z Urzędu Miasta. O montażu urządzeń nie ma mowy. Na wniosek nie odpowiedziała Spółdzielnia Energetyk. Na szczęście nie wszyscy zarządcy i administratorzy myślą podobnie. Przykładem niech będzie tu Wejherowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Ten zarządca postanowił z psimi odchodami zrobić porządek. Na zarządzanych przez nich osiedlach zaczęli montować profesjonalne dystrybutory.

"Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. uprzejmie informuje, że zakończono prace polegające na montażu pojemników na psie odchody w zasobach własnych spółki tj. przy budynkach przy ul. Granicznej 15, Karnowskiego 14, Heyki 1,3,5 oraz Przemysłowej 6A i 8A. Ponadto informujemy, że montaż pojemników zleciły również administrowane przez WTBS Sp. z o. o. wspólnoty: Harcerska 4, Staszica 1 i 2 oraz Dzięcielskiego 12, 14, gdzie zamontowano dwa pojemniki - informuje Rafał Soldatke administrator z WTBS Wejherowo.               

Przy tych budynkach ze sprzątaniem po psach nie powinno być już problemu. Chyba, że znajdą się tacy właściciele czworonogów, którzy będą się brzydzić sprzątać po psie i wolą zapłacić mandat,  twierdząc, że do sprzątania po psach jest „ktoś” inny. Tymczasem psie kupy widoczne są na trawnikach, przystankach SKM i chodnikach. Często  w odchodach tych tarzają się te same osoby, które po psach nie sprzątają, ale mają najwięcej pretensji. Pomimo tego, wyposażanie osiedli na zlecenie Wspólnot Mieszkaniowych w  dystrybutory jest jak najbardziej uzasadnione. Nie trzeba kupować też specjalnych koszy. Odchody w woreczku można wrzucić do osiedlowego kosza. Dostęp do  woreczków może po części ograniczyć ten proceder. Pomimo tego, Straż Miejska nadal będzie edukować dorosłych programem „Żółta kartka”, a najmłodszych  realizacją programu pn. „ Każde dziecko wie ,że sprząta się po psie.”  

SM Wejherowo/ redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lokator
Lokator 13.06.2018, 22:12
Fajnie ze sa pojemniki ale dla czego blisko koszow do smieci przy bloku przy ulicy granicznej wzduz bloku brak dopiero kolo sklepu lub na parkingu trzeba isc ten kawal zeby wyzucic

Pozostałe