Zagłosuj. Wejherowski Budżet Obywatelski

  • 12.06.2018, 15:26 (aktualizacja 12.06.2018 15:33)
  • Redakcja wejherowo24.info
Zagłosuj. Wejherowski Budżet Obywatelski
Do 22 czerwca trwa glosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Dana osoba może poprzeć dwa projekty, jeden inwestycyjny i jeden nieinwestrycyjny.

Mieszkańcy głosują z grona 22 projektów (12 inwestycyjnych i 10 nieinwestycyjnych). Mieszkaniec grodu Wejhera, który w tym roku ukończy 16 lat może oddać dwa głosy, w tym jeden na projekt inwestycyjny i jeden na projekt nieinwestycyjny.

 

"Prezydent na Budżet Obywatelski przeznaczył milion zł. Z czego 950 tys. na projekty inwestycyjne przy maksymalnej wartości projektu 200 tys. zł. Na projekty nieinwestycyjne przeznaczono 50 tys. zł., przy maksymalnej wartości projektu 10 tys. zł. Te projekty, które otrzymają największą liczbę głosów i zmieszczą się w puli środków zostaną umieszczone w projekcie budżetu na rok 2019 i w tym samym roku zostaną zrealizowane." - powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

 

Głos można oddać elektronicznie poprzez stronę: www.wejherowo.pl/budzetobywatelski oraz tradycyjnie (papierowo) w jednym z siedmiu punktów głosowania:

- w Kancelarii Urzędu Miejskiego w Wejherowie" ul. 12 Marca 195,

- w Ratuszu przy ul. Pl. Jakuba Wejhera 8,

- w Filharmonii Kaszubskiej - Wejherowskim Centrum Kultury ul. Sobieskiego 255,

- w Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Kaszubska 14,

- w Krytej Pływalni przy Szkole Podstawowej nr 8,

- w Szkole Podstawowej nr 5 ul. Gdańska 30,

- w Szkole Podstawowej nr 9 Osiedle 1000- lecia PP 15.

 

"Jest duża aktywność, bardzo ciekawe projekty, a teraz zachęcamy do głosowania." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

 

Przypominamy, że dana osoba uprawniona do glosowania może oddać tylko dwa głosy, jeden na inwestycje i jeden na pomysł nieinwestycyjny. To ważne, bowiem w przypadku, gdy dany mieszkaniec Wejherowa odda więcej głosów np. raz papierowo a raz elektronicznie, wówczas wszystkie głosy owej osoby zostają unieważnione.

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe