TrójCup 2018. Załoga z Wejherowa zwyciężyła w regatach

  • 12.06.2018, 16:05 (aktualizacja 12.06.2018 16:11)
  • Redakcja wejherowo24.info
TrójCup 2018. Załoga z Wejherowa zwyciężyła w regatach UM Wejherowo
Krzysztof Hildebrandt - prezydent Wejherowa i Arkadiusz Kraszkiewicz - zastępca prezydenta, pogratulowali załodze jachtu „Wejherowo”, która zwyciężyła podczas IX Regat „TrójCup" 2018.

Regaty rozgrywano na wodach Zatoki Gdańskiej na jachcie Marynarki Wojennej typu Delphia 40. W ciągu dziewięciu edycji regat TrójCup zwycięski puchar Wejherowo zdobyło aż pięć razy.

W tym roku spotkało się siedem załóg z Gdańska, Gdyni, Wejherowa, Rumi, Redy, Jastarni oraz Helu. Zwycięstwo wywalczyła wejherowska załoga w składzie: Krzysztof Mączkowiak – skiper, Bogusław Suwara, Wojciech Kozłowski, Tomasz Kamiński, Leszek Glaza, Krzysztof Gajewski, Andrzej Kotłowski i Artur Adamowicz.

Regaty odbywają się cyklicznie od 9 lat. Dzięki tej inicjatywie samorządowcy mogą uczestniczyć w sportowej rywalizacji, odbywającej się na jednostkach szkoleniowych, służących na co dzień studentom Akademii Marynarki Wojennej. Regaty odbywają się w trzech biegach na trasie Gdynia – Sopot – Hel - Gdynia i biorą w nich udział ośmioosobowe załogi z poszczególnych miast.

Nagrodą za zwycięstwo jest puchar przechodni. Zawodom patronują gospodarze sześciu miast – Gdańska, Sopotu, Gdyni, Rumi, Redy i Wejherowa.

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hanna Mączkowiak
Hanna Mączkowiak 29.07.2018, 23:02
Krzysztof Mączkowiak a nie Tomasz!

Pozostałe