Spacery edukacyjne. Poznaj faunę i florę parku

  • 22.06.2018, 14:59 (aktualizacja 09.07.2018 09:11)
  • Redakcja wejherowo24.info
Spacery edukacyjne. Poznaj faunę i florę parku
W parku miejskim będą odbywać się cykliczne spacery edukacyjne. Inicjatorem jest Wejherowski Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Spacery realizowane będą w każdy wtorek i czwartek o d 2 lipca do 31 sierpnia.

Za nami pierwszy spacer edukacyjny. Spotkanie z fauną i florą parku miejskiego w Wejherowie to kolejna z atrakcji, które przygotowano dla najmłodszych w okresie wakacyjnym.

"Nasz park jest przepiękny, ale oprócz walorów typowo turystycznych, placu zabaw, zieleni i ścieżek, posiada jeszcze żywe organizmy. I chcielibyśmy, aby Ci najmłodsi mieszkańcy właśnie w tej kwestii uzyskali od nas wiedzę." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Zajęcia przeznaczone są dla grup w wieku od 7 do 12 lat. Mają formę spaceru wzdłuż ścieżki edukacyjnej z uwzględnieniem przystanków. Spacer trwa około 1,5 godziny.

"W naszym parku jest do obejrzenia i zapoznania się z florą i fauną sporo miejsc. Mamy tutaj zwierzątka takie jak np: łabędzie czarnoszyje, łabędzie czarne, kaczki, kaczki krzyżówki, wiewiórki, dzięcioły, grubodzioby, sikorki i mnóstwo innych ptaków." - powiedział Paweł Formela kierownik Działu Edukacji Przyrodniczej.

Spacer kończy się wspólnym rozwiązywaniem quizu czy krzyżówki oczywiście w oparciu o spacer edukacyjny w parku. Spacery będą odbywać się od 2 lipca do 31 sierpnia w każdy wtorek oraz czwartek o godzinie 13.00. Wcześniej należy potwierdzić swoją obecność pod numerem telefonu 668-686- 490 w godzinach od 7.00 do 15.00.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe