Drogowe remonty. Jakie prace związane z modernizacją dróg wejherowskich są lub będą jeszcze w tym roku realizowane?

  • 5.07.2018, 09:36 (aktualizacja 09.07.2018 09:10)
  • Redakcja wejherowo24.info
Drogowe remonty. Jakie prace związane z modernizacją dróg wejherowskich są lub będą jeszcze w tym roku realizowane?
Miasto co roku modernizuje ulice wejherowskie. W tym roku na utwardzanie ulic płytami, miasto przeznaczy kwotę 1 371 400 zł.

Zakończono już pracę przed budynkiem Przedszkola "Przygoda". Został on utwardzony kostką. Wytyczono też miejsca parkingowe.

"Jest to teren, którego właścicielem jest miasto, ale dzierżawiony jest pod przedszkole "Przygoda". Tutaj jako właściciel w ostatnim czasie wykonaliśmy remont tej drogi, czyli wjazdu do przedszkola i miejsc parkingowych. Oprócz dziur był tutaj straszny problem z deszczówką i ją też wykonaliśmy." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Koszt robót przy przedszkolu to ponad 100 000 zł. Ku końcowi zbliża się budowa nowej nawierzchni wraz z powstaniem chodników na ulicy Gryfa Pomorskiego. Zostało tam tylko usadowienie progów zwalniających. W trakcie realizacji jest ulica Kępy Oksywskiej.

"To nie jest proste zadanie dla wykonawcy, ponieważ tam mieszkańcy zgłaszają problem, że być może po wykonaniu tej drogi będą zalewane ich posesje. Zwłaszcza z jednym z mieszkańców są prowadzone dyskusje. Robią to ludzie, którzy się na tym znają. Ulica nie będzie podniesiona bardziej niż 3 cm, więc tutaj nie powinno być żadnych problemów. " - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Jako następna będzie jeszcze w tym roku wykonana ulica Stolarska.

"Część ulicy Rogaczewskiego musimy wyprostować. Tam jest takie miejsce gdzie jest duże zagłębienie, są połamane płyty (...) W tym roku również zamierzamy wykonać ulice Podmiejską." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Poszerzony zostanie fragment ulicy Kropidłowskiej oraz fragment styku Borowiackiej/Kochanowskiego. Te wszystkie ulice zostaną wykonane do końca października br. Natomiast w procedurze projektowej są kolejne, między innymi ulica Ogrodowa, Słowińców, Szczukowskiej.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

strach
strach 6.07.2018, 11:15
tylko że z bocznych ulic strach wyjeżdżać jadą grubo ponad 80 km h pewnie dojdzie do wypadku kwestia czsasu
Jerzy Bielecki
Jerzy Bielecki 5.07.2018, 12:41
Obiecanki cacanki a g....u radość. Gdzie obiecany remont ul.Kociewskiej. Jezdnia to tor przeszkód usiany wyrwami w nawierzchni asfaltowej nieudolnie łatanymi po kolejnej zimie. Chodniki od strony apteki straszą powykrzywianymi płytami z epoki wczesnego Gierka. Ciekawy jestem kto pierwszy poda miasto z odszkodowaniem za skręconą nogę w kostce?

Pozostałe