Akcja "pasy". Będą sprawdzać...

  • 5.07.2018, 12:35 (aktualizacja 05.07.2018 12:38)
  • KPP Wejherowo
Akcja "pasy". Będą sprawdzać...
Już jutro (6 lipca) wejherowscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy”, których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także stosowania urządzeń do przewożenia dzieci.

Piątek jest dniem w którym występuje znacznie zwiększone natężenie ruchu związane z wyjazdami weekendowymi. Między innymi z tego powodu, w piątek 6 lipca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy”, których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci.

Pasy bezpieczeństwa zastosowano po raz pierwszy w 1959 roku. Nie wiadomo jaką dokładnie liczbę istnień ludzkich uratowały. Mimo licznych dowodów, wielu kierowców z pasów bezpieczeństwa nie korzysta. Zdarza się, że dzieci również przewożone są nieprawidłowo. Przed rozpoczęciem jazdy należy upewnić się, że pas dobrze przylega do ciała, nie jest poskręcany, jego górna część nie dotyka szyi. Dziecko musi podróżować mocno przypięte do fotelika. Nie może być ubrane w kilka warstw odzieży, która może spowodować, że podczas zdarzenia dziecko wysunie się. 

Policjanci będą bardzo skrupulatnie sprawdzać czy kierujący oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. W przypadku przewożenia dziecka bez wymaganego urządzenia nie należy spodziewać się pobłażliwości ze strony funkcjonariusza.

KPP Wejherowo
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ciekawy
ciekawy 13.07.2018, 14:43
Kiedy będą sprawdzać światła w samochodach a także czy włączone są właściwe?
dobra akcja
dobra akcja 5.07.2018, 22:14
zdarza się jazda bez pasów niejednemu ale tego typu akcja może kogoś uratować , powinni jeszcze wykonać test na narkotyki

Pozostałe