Oświata w powiecie wejherowskim. Niebawem oddanie pracowni

  • 11.07.2018, 10:01 (aktualizacja 11.07.2018 10:58)
  • Redakcja wejherowo24.info
Oświata w powiecie wejherowskim. Niebawem oddanie pracowni
Od 2015 roku powiat wejherowski otrzymał blisko 50 mln z dotacji europejskich. Spora cześć środków została przeznaczona na modernizacje oświaty i to zarówno pod względem lokalowym jak i kadrowym.

Podczas trwającej kadencji, gdzie funkcje starosty pełni Gabriela Lisius rozpoczęła sie największa w historii powiatu wejherowskiego rozbudowa placówek oświatowych, których zarządcą jest właśnie powiat wejhrowski. Projekt uwzględnia budowę lub rozbudowę szkól oraz podnoszenie kwalifikacji kadry nauczycielskiej. Opiewa na sumę niespełna 30 mln zł.

"W ramach tego projektu powstają nowe sale dydaktyczne, głównie pracownie zawodowe. Praktycznie jeśli chodzi o infrastrukturę w zakresie rozbudowy to w trzech szkołach już jest zakończona. Czekamy tylko na wyposażenie (...) Kolejne są na ukończeniu, a więc większość szkół powinno być do 1 września gotowa." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Kolejna cześć projektu związana z podnoszeniem kwalifikacji nauczycieli czy stażami dla uczniów będzie w trakcie realizacji. Dodatkowo od lat realizowane są programy, które mają na celu wymianę uczniowską.

"Jest bardzo dużo programów, które rozwijają kompetencje tzw. Erasmusy. Są to programy, które umożliwiają wyjazdy zagraniczne, poznanie innych rynków pracy." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Są też programy przeznaczone dla uczniów wybitnie zdolnych np. "Zdolni z Pomorza". W tym roku przystąpiły do niego 192 osoby.

Modernizacja szkolnictwa w powiecie wejherowskim to nie tylko rozbudowa szkół o nowe pracownie zawodowe czy wybudowanie hali sportowej. To również doposażenie pracowni oraz powstanie nowych kierunków.

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

anon
anon 14.07.2018, 06:14
to naprawę cieszy

Pozostałe