Nowe oznakowanie. Jezioro Zawiat w Bieszkowicach

  • 06.08.2018, 15:51
  • KPP Wejherowo
Nowe oznakowanie. Jezioro Zawiat w Bieszkowicach
Policjanci z wejherowskiej komendy, zwłaszcza w okresie sezonu letniego, dostawali liczne sygnały o nieprawidłowym parkowaniu na ul. Jeziornej w Bieszkowicach - podczas zgłaszanych interwencji czy zaznaczanych przez mieszkańców zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu na aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od niedawna w związku z reakcją mundurowych, na ulicy prowadzącej do jeziora Zawiat, można zauważyć zmiany w organizacji ruchu oraz nowe znaki drogowe, które ułatwią przepisowe i bezpieczne parkowanie.

Mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymywali liczne informacje o nieprawidłowym parkowaniu nad jeziorem Zawiat w Bieszkowicach. Dotychczas na ulicy Jeziornej prowadzącej do akwenu wodnego obowiązywał zakaz zatrzymywania się, jednak mieszkańcy czy turyści udający się samochodem na wypoczynek nad jeziorem, szczególnie w okresie letnim, parkowali swoje auta w miejscach niedozwolonych.
Mundurowi otrzymywali zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, podejmowali wobec kierowców wiele interwencji, nakładali na osoby mandaty karne, stosowali pouczenia bądź prowadzili postępowania o wykroczenie.
Dzięki wystosowanym wnioskom mundurowych do urzędu gminy, od niedawna sytuacja zmieniła się. Kierowcy mogą zauważyć korzystne zmiany w nowej organizacji ruchu, które ułatwią im odpowiedzialne i zgodne z przepisami parkowanie samochodu oraz spokojne spędzanie czasu i wypoczynek letni.

KPP Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zator drogowy
zator drogowy 20.08.2018, 16:48
parkingi zajęte brak możliwości zawrócenia zaparkujesz na poboczu będzie zgłoszenie i wezwanie na ko.... i mandat
omijać to jezioro szerokim łukiem
woda ma zapach błota po powrocie wskazany prysznic
porażka
porażka 17.08.2018, 19:12
Parkingowy dramat w Bieszkowicach - kierowcy nie respektują zakazu
nie polecam sam dojazd do jeziora 300 metrów po prawie 1,5 godz stania w korku i słońcu - nawet niema możliwości zawrócić
rozpacz
rozpacz 17.08.2018, 16:31
dzisiaj dostałem wezwanie że prawie miesiąc temu ZOSTAŁO źle zaparkowane auto niedostosowanie się do znaku B-36
Jak cała droga została zablokowana na 1 godz i jak dojechać do parkingu ?? może ktoś zna odpowiedz nie polecam to jezioro nigdy więcej tam nie pojadę ostatni raz " ostrzegam "
g
g 17.11.2019, 18:01
i chwała za to

Pozostałe