Lato w Wejherowie. Z jakich atrakcji jeszcze skorzystasz...

  • 9.08.2018, 11:33 (aktualizacja 09.08.2018 11:37)
  • Redakcja wejherowo24.info
Lato w Wejherowie. Z jakich atrakcji jeszcze skorzystasz...
Jeszcze do 24 sierpnia turyści przyjeżdżający do Wejherowa oraz sami mieszkańcy mogą zwiedzać miasto i Kalwarię Wejherowską bezpłatnie z przewodnikiem. Zbiórka codziennie o godz. 11.00 przy pomniku Jakuba Wejhera.

W ramach spaceru po Wejherowie przewidziane jest zwiedzanie ratusza, zabytkowych kościołów i pięknie usytuowanych w lesie - obok miasta - kapliczek Kalwarii Wejherowskiej. W środy i niedziele przewodnik prowadzi turystów Szlakiem Nut Kaszubskich, który obejmuje najważniejsze obiekty w Wejherowie, w tym Filharmonię Kaszubską.

Miasto można zwiedzać również indywidualnie, bez udziału przewodnika. Warto odwiedzić zabytkowy budynek ratusza, który można zwiedzać przez 7 dni w tygodniu. Na turystów czekają m.in. sala historii i tradycji, cela więzienna, makiety miasta oraz Kalwarii Wejherowskiej, a także multimedialna Sala Historyczna „Wejherowo okresu międzywojennego”.

A kto chciałby przyjrzeć się panoramie miasta z dachu Filharmonii Kaszubskiej lub wypocząć na specjalnych leżaczkach - jak najbardziej może to uczynić. Taras widokowy jest otwarty jeszcze do 31 sierpnia, codziennie w godz. 14.00 -19.00. W dniach od 1 do 30 września taras widokowy będzie czynny również w każdy weekend. Zachęcamy do skorzystania z oferowanych propozycji.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe