Park Majkowskiego. Rozbudowa strefy ćwiczeń

  • 9.08.2018, 11:45
  • Redakcja wejherowo24.info
Park Majkowskiego. Rozbudowa strefy ćwiczeń
W wejherowskim parku rozpoczęła się budowa nowego placu zabaw przy istniejącej siłowni zewnętrznej, która także zostanie rozbudowana. Jest to kolejny etap rewitalizacji Parku im. Majkowskiego.

W wejherowskim parku trwają liczne prace modernizacyjne. Niektóre prace uległy opóźnieniu, jednak do końca roku zostaną zakończone.

"Te inwestycje planowaliśmy zakończyć do sezonu letniego, jednak potrwa to do listopada br., ale wszystko zostanie zrealizowane. Powstaje tam toaleta, która jeszcze nie jest oddana do użytku. Realizujemy przebudowę przejazdu poprzez mostek, modernizujemy kanały." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Oprócz rozbudowy strefy urządzeń siłowych na zewnątrz zaplanowano także wykonanie nowego miejsca dla dzieci, wyposażonE w trampoliny, huśtawkę i ściankę aktywności oraz namiot do wspinaczki. Zamontowane zostaną także elementy dodatkowe: ławeczki, stojak rowerowy i stolik do gry w szachy.

Realizacja będzie współfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2018. Koszt tej inwestycji, której wykonawcą jest Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie, wyniesie ponad 273 tys. zł, z czego dofinansowanie z Funduszu to 50 tys. zł.

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe