Rodzinne Ogrody Działkowe. Porozumienie z miastem...

  • 11.09.2018, 12:51 (aktualizacja 11.09.2018 13:43)
  • Redakcja wejherowo24.info
Rodzinne Ogrody Działkowe. Porozumienie z miastem...
W Wejherowie istnieją cztery Rodzinne Ogrody Działkowe. Prezesi każdego z nich oraz władze miasta podpisali porozumienie, dotyczące współpracy.

Ma być sprawniej, konkretniej i wspólnie. Chodzi o rozwiązywanie problemów z którymi borykają się Rodzinne Ogrody Działkowe. Jednym z nich jest zamieszkiwanie działek w sezonie zimowym czy gospodarka śmieciowa.

"Problem zamieszkiwania na działce, problem zanieczyszczania, wywozy nieczystości stałych i ciekłych. To jest dla nas największą zmorą i największą trudnością. - powiedziała Jadwiga Lewandowska prezes ROD im.mjr. H. Sucharskiego w Wejherowie

"Nie będziemy robić tajemnicy, że zamieszkiwanie to dla nas duży problem, ale próbujemy wspólnie to rozwiązywać. Jest to problem społeczny, nie tylko ogrodów. Myślę, że przy pomocy miasta pewne sprawy da się rozwiązać." - powiedział Ryszard Bielec prezes ROD im. J.Wejhera

Podpisanie porozumienia z władzami miasta pozwoli na sprawniejsze wypracowanie działań nie tylko pomiędzy ogródkami, ale też samorządem.

"Prezesi ogrodów działkowych powiązali wspólny zespół, który chce razem współpracować z miastem. (...) W porozumieniu powołuje się do powstania zespołu, który będzie pełnił rolę doradczą." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Na spotkaniu byli obecni nie tylko prezesi i przedstawiciele zarządów wszystkich wejherowskich ogródków działkowych, ale także zarząd pomorski. Władze miasta reprezentował prezydent Krzysztof Hildebrandt oraz jego zastępca Arkadiusz Kraszkiewicz. Był także przedstawiciel powiatu wejherowskiego wicestarosta Witold Reclaf.

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gosc
Gosc 11.09.2018, 22:57
Tak, niech tych ludzi wyrzuca na brok.... Niech miasto da tym ludziom mieszkania. Tam nie mieszka sama patologia, mieszkaja tez i normalni ludzie i nir mieszkaja tam od dzis, tylko od 15/20 lat!

Pozostałe