Kradną z naszych kart...

  • 22.03.2016, 12:08 (aktualizacja 25.03.2016 11:37)
  • Redakcja wejherowo24.info
Kradną z naszych kart...
Uwaga posiadacze kart płatniczych! Oszuści znaleźli nowy sposób na kradzież naszych funduszy. Wystarczy chwila nieuwagi i nie wiedząc kiedy tracimy poszczególne kwoty. Sprawdź jak ustrzec się przed potencjalną kradzieżą.

Coraz mocniej zauważalny jest rozwój elektronicznych produktów bankowych – zwłaszcza kart płatniczych. Pomimo, iż niesie to, ze sobą szereg niezaprzeczalnych korzyści, niesie  również niebezpieczeństwa związane z powstaniem nowych sposobów kradzieży. Oszuści bowiem częściej do popełnienia czynów zabronionych wykorzystują istniejące technologie informacyjne. Jednym z takich nieuczciwych sposobów jest pobieranie pieniędzy z naszej karty.

Jeżeli mamy karty, którymi płacimy bez wpisywania PIN-u, wystarczy, że je przyłożymy do terminala i jest pobierana dana kwota pieniędzy, to wykorzystuje złodziej” - powiedział st. asp. Anetta Potrykus z KPP Wejherowo

Wystarczy, że dana osoba z terminalem płatniczym podejdzie blisko nas, żeby urządzenie sczytało dane z naszej karty, nawet jeśli znajduje się w portfelu, kieszeni czy w torebce. Taka sytuacja może zdarzyć się wszędzie: na ulicy, w kawiarniach, autobusach czy w centrach handlowych..ale możemy zabezpieczyć kartę.

„Warto korzystać z osłonki na kartę. Wtedy blokuje ona sygnał i pieniądze nie są pobierane bez naszej wiedzy.” - poinformowała st. asp. Anetta Potrykus z KPP Wejherowo

Przeważnie oszuści pobierają niewielkie kwoty do 50 zł, bo w takiej wysokości możemy płacić bez użycia PIN-u. Jednak zdarzają się przypadki, gdzie w omawiany sposób znika znacznie większa kwota pieniędzy, dlatego należy zainwestować i kupić specjalną osłonkę na kartę.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cienias
cienias 20.10.2016, 11:11
Od początku poniekąd przewidywano, że karty zbliżeniowe mogą paść łupem złodziei: http://pamietnikwindykatora.pl… Podstawa to jak w wielu życiowych sprawach - zachować ostrożność. Osobiście nigdy nie używam karty w czyjejś obecności, wyłączając ekspedientkę.
R
R 26.03.2016, 11:30
Bank PeKaO SA (ten z jedynką w logo) umożliwia wyłączenie paypassu. Wiem, bo tak mam :-)
mateusz_kierznikiewicz
mateusz_kierznikiewicz 24.03.2016, 18:49
Wiedziałem, że złodzieje krążą z "terminalami" ( widziałem gdzieś na YT jak takiego gościa złapali w metrze ), ale nie słyszałem wcześniej o tych osłonkach :)

Pozostałe