Węzeł Kwiatowa. Jak przebiegają prace...?

  • 26.09.2018, 14:06 (aktualizacja 22.11.2018 10:32)
  • Redakcja wejherowo24.info
Węzeł Kwiatowa. Jak przebiegają prace...?
Jednym z największych przedsięwzięć realizowanych przez władze miasta Wejherowa jest tzw. Węzeł Kwiatowa. Postanowiliśmy sprawdzić na jakim etapie są obecnie prace i kiedy zaplanowano zakończenie.

To co już zostało zrobione to najprościej mówiąc cała infrastruktura przed dworcem. Powstało rondo, zmodernizowano drogi doprowadzające, chodniki, miejsca postojowe dla taksówek oraz miejsca do krótkiego postoju dla wszystkich kierowców. Istotnym elementem była też przebudowa całej infrastruktury podziemnej. Obecnie trwa realizacja kolejnego etapu związanego z powstaniem tunelu od torami kolejowymi. Wykonywany jest także duży parking integracyjny między budynkiem dworca a krajową "6".

"Parking integracyjny oznacza, że można zostawić samochód i potem skorzystać np. z SKM. Ważne, żeby w parkingu integracyjnym znalazły się też przystanki autobusowe, parking dla rowerów oraz możliwość komunikacji przez osoby niepełnosprawne. " - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Powstaną windy, ale tylko w tej części którą zarządza miasto. Reszta czyli sam budynek dworca jak i zejście do tunelu od ulicy Dworcowej leży po stronie PKP. Obecnie trwają prace projektowe.

"Bardzo ważne w tej inwestycji jest, żeby przejścia podziemne były dobrze zorganizowane i żeby miały wyjścia na perony. I takie rozwiązania będą. Pojawią się windy. Wszystkie rozwiązania pod względem osób niepełnosprawnych, z uciążliwościami, matek z wózkami zostaną rozwiązane. Oczywiście na tym odcinku na którym decyzyjność należy do miasta." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Całość ma kosztować 33 mln zł, z czego 18 mln zł stanowi dofinansowanie. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na listopad 2019 roku.

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Magda
Magda 26.09.2018, 16:33
Inwestycja bardzo fajna Szkoda tylko że nie dla mieszkańców w pobliskiej ul Kwiatowej którym wymalowana dwie linie ciągle teraz żeby dojechać do domu Musimy zawracać na parkingu Netto a po zakończeniu prac Będziemy przejeżdżać przez Rondo Solidarności i stać na dwóch lub trzech zmianach świateł gratuluję
Dawid
Dawid 26.09.2018, 16:12
Bardzo przemyślana inwestycja. Wytłumaczy mi ktoś najlepiej z projektantów jak z ulicy Dworcowej wjechać pod dworzec żeby kogoś odwieźć z torbami? Albo wg gdzie jadąc z Dworcowej wypuścić pasażera żeby nie stawać na środku ulicy tamując ruch???

Pozostałe