Złota Paulina. Mistrzyni świata mieszka w Kębłowie

  • 26.09.2018, 21:22 (aktualizacja 26.09.2018, 21:29)
  • Redakcja wejherowo24.info
Złota Paulina. Mistrzyni świata mieszka w Kębłowie
Paulina Stenka podopieczna Rafała Karcza z Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego wywalczyła złoto podczas Mistrzostw Świata we Włoszech. Tym samym mieszkanka Kębłowa została Mistrzynią Świata w kickboxingu juniorów w wadze do 70 kg.

Do Lido di Jesolo we Włoszech, gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata w kickboxingu wyjechała 140 osobowa reprezentacja Polski. W tym dwoje zawodników wraz z trenerem z Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego: Zuzanna Kalbarczyk, Paulina Stenka i Rafał Karcz. Na podium w formule kick-light stanęła Paulina, która wywalczyła złoto.


"Najbardziej przejmowałam się walką finałową, którą stoczyłam z Włoszką (...) Było dużo stresu i emocji. Po walce radość i łzy w oczach." - wspomina Paulina Stenka.


Najbardziej dumny jest trener Rafał Karcz, który oprócz pracy w Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym, pełni również funkcje trenera Kadry Narodowej w kickboxingu.


"Paulina przechodząc do rywalizacji w kategorii juniorek kick - light do 70 kg miała ciężkie przeciwniczki. Pierwszą zawodniczkę z Hiszpani pokonała przed czasem, natomiast kolejna zawodniczka z Irlandii postawiła wysoko poprzeczkę." - powiedział Rafał  Karcz.


Łącznie do Włoch zjechało ponad 3000 zawodników z blisko 65 krajów. Polacy zdobyli 50 medali w różnych kategoriach, w tym 3 złote. 

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe