Samorządowcy Powiatu Wejherowskiego po raz kolejny w jednej drużynie. Bardzo dobry występ w Zakopanem

  • 28.09.2018, 15:20 (aktualizacja 28.09.2018, 15:31)
  • Redakcja wejherowo24.info
Samorządowcy Powiatu Wejherowskiego po raz kolejny w jednej drużynie. Bardzo dobry występ w Zakopanem
Wspólna reprezentacja Powiatu Wejherowskiego złożona z pracowników jednostek samorządowych znajdujących się na terenie naszego powiatu zajęła piąte miejsce w X Mistrzostwach Polski Samorządowców w piłce nożnej, które odbyły się w dniach 22-23.09.2018 roku w Zakopanem. Wejherowska drużyna wystąpiła w kategorii „Oldboy 35 plus”.

W turnieju zespoły rywalizowały w dwóch grupach. W pierwszym meczu grupowym rywalem wejherowskich samorządowców była reprezentacja Powiatu Kartuskiego. Nasza drużyna wygrała 9:0. Kolejnym zespołem z którym musieli się zmierzyć była silna drużyna Powiatu Skarżyskiego. Tutaj zremisowali.

W grupie ćwierćfinałowej Wejherowianie spotkali się z ekipą z Gminy Stężyca, z drużyną z którą nigdy nie udało im się wygrać. Tym razem było inaczej. Wynik 3:1 dla naszych samorządowców. Czwartym rywalem była reprezentacja Urzędu Miasta Polanica Zdrój. Rywale nie zawiesili wysoko poprzeczki, bowiem nasi wygrali 17:2.

"O tym która drużyna zajmie pierwsze miejsce w grupie decyduje różnica bramek. Niestety dwie bramki zaważyły, że trafiamy na czterokrotnych Mistrzów Polski – Urząd Miasta Nowy Sącz. Drugą ekipą w tej grupie ćwierćfinałowej są Samorządowcy z Radomia. W drugim dniu Mistrzostw została rozgrywana runda finałowa. W pierwszym spotkaniu po dramatycznym meczu remisujemy z Radomiem 3:3, by w drugim przegrać z Nowym Sączem 0:6. Zawsze zdarza się zespołom jeden mecz słabszy w turnieju i nam się to zdarzyło w najmniej odpowiednim momencie. Te wyniki sprawiły, że w meczu o piąte miejsce w Mistrzostwach Polski zmuszeni byliśmy grać ponownie z Gminą Stężyca. Był to ostatni nasz występ i zmęczenie dawało się już we znaki. Jednak pokazaliśmy wolę walki i ambicję i wygrywamy bezapelacyjnie 5:0." - relacjonuje Bartłomiej Woźniak koordynator wyjazdu.

Tytuł Mistrza Polski Samorządowców 2018 w piłce nożnej zdobyła drużyna Miasta Nowy Sącz, drugie miejsce zajmuje Powiat Skarżyski, a trzecie Powiat Pszczyński. Królem strzelców został przedstawiciel naszej ekipy, czyli Adam Miotk, który strzelił 18 bramek.

W drużynie wejherowskiej grali: Sławomir Walczewski – kapitan, Maciej Syska, Marcin Piekut, Cezary Lewandowski, Jacek Stawiasz, Sebastian Bojaruniec, Arkadiusz Pendowski, Damian Reszke, Szczepan Kass, Adam Miotk oraz Zenon Hinca. Koordynatorem wyjazdu był Bartłomiej Woźniak.

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe