Modernizacja wyjazdu z Rybackiej. Powstaje dodatkowy pas ruchu

  • 3.10.2018, 12:58 (aktualizacja 24.10.2018 12:38)
  • Redakcja wejherowo24.info
Modernizacja wyjazdu z Rybackiej. Powstaje dodatkowy pas ruchu
Trwa budowa prawoskrętu na ul. Rybackiej w Wejherowie. Od skrzyżowania z ul. Kaszubską jest wyłączona z ruchu i nie będzie możliwy wyjazd na drogę krajową nr "6" lub na ul. 12 Marca. Objazd obowiązuje ul. Kociewską (dla osób wyjeżdżających z Osiedla Kaszubskiego) i dalej drogą krajową.

Ulica Rybacka bardzo często była zakorkowana. Kierowcy jadąc w kierunku krajowej "6" musieli wykazać się - cierpliwością. Teraz ma to się zmienić. Trwa bowiem przebudowa skrzyżowania.

"Jest to bardzo trudna inwestycja. W mieście zazwyczaj są trudne inwestycje, bo często przy wykopach okazuje się, że są różne sieci, instalacje, które nie były zaznaczone na mapach. To jest stare miasto, więc tutaj różne niespodzianki mogą być. Ponadto jest tam duży węzeł sieci telekomunikacyjnych. To wymaga dodatkowych środków, ale cieszę się, że w końcu doszło do realizacji tej inwestycji. " - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Powstanie dodatkowy pas ruchu. Nie będzie zatem jednego wydzielonego pasa do skrętu zarówno w lewo, w prawo czy do jazdy w kierunku ul. 12 Marca.

"Ten pas, który był będzie służył tylko do jazdy w lewo, a z prawej strony buduje się dodatkowy pas i przesunięta będzie trochę zatoka autobusowa i będzie to pas do jazdy na wprost i ewentualnie w prawo. " - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Będzie także nowe przejście dla pieszych. Inwestycja wymagała uzgodnień z Zarządem Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku, z uwagi, iż ulica Rybacka łączy się z krajową "6" i niezbędna jest przebudowa skrzyżowania właśnie na drodze krajowej. Jeśli nie wystąpią dodatkowe utrudnienia w postaci nieprzewidzianych sieci w infrastrukturze podziemnej oraz utrudnień pogodowych, wówczas ulica do użytku powinna zostać oddana już w listopadzie.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe