Jechał bez uprawnień. Przekroczył predkość...

  • 4.10.2018, 11:42
  • KPP Wejherowo
Jechał bez uprawnień. Przekroczył predkość... Lilii Wilczyńska - Czerniawska
Policjanci zatrzymali kierowcę bmw do kontroli drogowej z uwagi na przekroczenie prędkości o ponad 60 km/h. W trakcie legitymowania okazało się, że miał on cofnięte uprawnienia przez organ uprawniony. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

We wtorek po 23.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali na w Redzie na ul. Wejherowskiej do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki bmw, z uwagi na przekroczenie prędkości o ponad 60 km/h na terenie zabudowanym. Podczas legitymowania kierowcy i sprawdzania w policyjnych systemach, okazało się, że 23-latek nie miał uprawnień do kierowania. Zostały mu one cofnięte przez uprawniony organ. Mundurowi uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. 23-latek został ukarany mandatem karnym oraz 8 punktami karnymi za popełnione wykroczenie, natomiast sprawą kierowania mimo cofniętych uprawnień zajmą się policjanci z pionu dochodzeniowo- śledczego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi popełnianych przestępstw i wykroczeń drogowych, kierowca audi popełnił przestępstwo, gdyż prowadził samochód, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami oraz wykroczenie drogowe. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

KPP Wejherowo
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wejherowianka
Wejherowianka 4.10.2018, 11:49
Kolejny młody, któremu wydaje się że wszystko mu wolno. W Polsce są zbyt niskie kary i tyle w temacie ...

Pozostałe