Wejherowo. Niższe stawki czynszu...

  • 08.10.2018, 12:09 (aktualizacja 10.06.2019, 10:09)
  • Redakcja wejherowo24.info
Wejherowo. Niższe stawki czynszu...
Lokatorzy budynków socjalnych od października zapłacą mniej za czynsz. Obniżenie czynszu to element długofalowej polityki miasta, pozwalającej wyjść lokatorom będącym w najtrudniejszej sytuacji z zadłużenia i uniknąć eksmisji. Kolejnym elementem jest możliwość spłaty w ratach i odpracowania powstałego długu.

Żeby pomóc mieszkańcom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji, stawki czynszu socjalnego, decyzją prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta - zostaną obniżone z 1,42 zł na 50 gr za m kw.

"O 2/3 jest zmniejszona stawka. Przede wszystkim ma dać możliwość płacenia swoich zobowiązań. Chodzi o te, które są w stosunku do miasta czyli czynsze, ale i też te, które są za media, bo na to miasto wpływu nie ma. A przecież ważne jest żeby regulować swoje zobowiązania. " - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Niestety często zdarza się, że trudno wyegzekwować zadłużenia najemców mieszkań komunalnych. Od długu naliczane są odsetki, które ciążą na spadkobiercach nawet po śmierci najemcy. Obniżenie czynszu to zatem element długofalowej polityki, która ma pomóc. To nie jedyny sposób pomocy, który od dawna oferuje miasto.

"Każdy z mieszkańców w trudnej sytuacji, którego nie stać na odpracowanie, u którego generuje się ten dług, może przyjść do nas i podpisać porozumienie o rozłożenie na raty. Można też odpracować. Za każdą odpracowaną godzinę w naszych zasobach miejskich, od długu odliczamy 10 zł." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

W Wejherowie znajduje się 177 mieszkań socjalnych. Zamieszkuje w nich 377 osób. Teraz przykładowo za lokal o powierzchni 36 m2, zamiast 51,12 zł miesięcznie najemcy zapłacą tylko 18,00 zł miesięcznie.

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe