Najciekawsze i trudno dostępne miejsca świata... Wanoga w Wejherowie

  • 9.10.2018, 10:44 (aktualizacja 09.10.2018 13:27)
  • Redakcja wejherowo24.info
Najciekawsze i trudno dostępne miejsca świata... Wanoga w Wejherowie
Po raz VII w Filharmonii Kaszubskiej odbył się Festiwal Przygody "Wanoga". Goście mogli osobiście spotkać sie z podróżnikami z całego świata i posłuchać ich niesamowitych relacji.

Pierwszy dzień festiwalu zdominowany został przez szkoły. Dzieci i młodzież ochoczo wsłuchiwała się w opowieści z najciekawszych i trudno odstępnych części świata. W spotkaniach z młodzieżą szkolną uczestniczyli: Bartek Rubik, Alicja Rapsiewicz, Martyna Łukmni, Tamara Kanecka-Brzóska, Dariusz Bukowski i Szymon Kuczyński.

Kolejny dzień zdominowały opowieści kajakarzy np. Piotra Opaciana, który kajakiem opłynął północną Szkocje. Były też relacje z motocyklowej wyprawy przez Stany Zjednoczone o czym opowiadała Weronika Kwapisz. O wulkanach na Ekwadorze i plażach Galapagos wspominał Mariusz Jachimczuk, zaś w podróż po Afryce zabrał publiczność Mieczysław Bieniek. To tylko niektórzy z prelegentów.

Festiwal zakończył się w niedzielę. Tradycyjnie na rzecze Redzie na odcinku Zamostne-Wejherowo odbył się spływ kajakowy. Odbył się też pokaz kulinarny Florencio Gonzáleza (Mojo Picón). Czynna była wystawa fotografii "Hiszpańskie miasta na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO" oraz stoiska podróżnicze.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe