Z książką na Walizkach. Afera kryminalna w Wejherowie

  • 11.10.2018, 09:47 (aktualizacja 11.10.2018 09:50)
  • Ewelina Magdziarczyk - Plebanek
Z książką na Walizkach. Afera kryminalna w Wejherowie MBP w Wejherowie
Ponad 120 osób (dzieci i dorosłych) skorzystało z wyjątkowej okazji spotkania swoich ulubionych autorów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Wszystko za sprawą dwóch projektów, które swoim zasięgiem obejmują całe województwo pomorskie. Dzięki temu mieszkańcy Wejherowa mogli uczestniczyć w prawdziwej literackiej uczcie.

4 i 5 października odbyły się spotkania w ramach XI Pomorskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z Książką na Walizkach” pod hasłem „Uśmiech na medal". Jako pierwsza ze swoimi czytelnikami spotkała się Anna Czerwińska-Rydel, znana w Wejherowie z projektu „Czytam, więc wszystko gra!”, który Miejska Biblioteka Publiczna zrealizowała z dużym sukcesem kilka lat temu.

Drugiego dnia bibliotekę odwiedzili Wojciech Cesarz i Katarzyna Terechowicz. Autorzy znani głównie z serii o przygodach grzecznego psa, swoje spotkanie poświęcili czworonogom.

Spotkaniom z projektu „Z Książką na Walizkach” towarzyszył konkurs plastyczny zorganizowany przez Wydawnictwo Literatura. Dzieci tworzyły ilustracje do książek poszczególnych autorów. Na każdym spotkaniu wyróżnione i nagrodzone zostały trzy prace, a jedna wędrowała dalej do Gdańska, by reprezentować Wejherowo na finale wojewódzkim.

Afera Kryminalna to największy festiwal literatury kryminalnej na Pomorzu. Podobnie jak projekt „Z Książką na Walizkach”, organizowany jest przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku we współpracy z bibliotekami w całym województwie. W ramach festiwalu wejherowską książnicę odwiedził Wojciech Chmielarz – autor min. znanego i cenionego przez czytelników cyklu o komisarzu Mortce, z którego jedna część nagrodzona została Nagrodą Wielkiego Kalibru. Pisarz opowiadał o kulisach swojej pracy, o tym jak buduje portrety psychologiczne swoich postaci i skąd bierze pomysły na fabułę.

Z autorami, już nie osobiście, a literacko, spotkać się można w ich książkach. Wszystkie znajdziemy w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, gdzie zapraszają zarówno autorzy, jak i bibliotekarze.

 

 

Ewelina Magdziarczyk - Plebanek

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe