Rusza budowa hali przy SP nr 5. Podpisano już umowę

  • 11.10.2018, 12:31 (aktualizacja 20.03.2019, 15:19)
  • Redakcja wejherowo24.info
Rusza budowa hali przy SP nr 5. Podpisano już umowę Projekt nowego inwestycji przy SP nr 5 w Wejherowie
W Ratuszu podpisano umowę z wykonawca budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Nowy obiekt będzie funkcjonował juz od marca 2020 roku.

Wykonawca czyli Zakład Robót Ogólnobudowlanych zobowiązał się wybudować halę w przeciągu 17 miesięcy. Przygotowania do inwestycji trwały ok. 2 lat. Zanim podpisano umowę niezbędne było dopilnowanie wszelkich formalności.

"Trzeba było przygotować dokumentacje, zabezpieczyć środki. (...) Cieszymy się, że teraz podpisujemy umowę. Podpisanie umowy skutkuje tym, że w najbliższym czasie wykonawca wejdzie na teren budowy. " - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Budowa hali jest bardzo istotna zarówno dla uczniów jak i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5. Obecnie funkcjonuje tam jedna, niewielka sala gimnastyczna, ale i tak często zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się na korytarzu.

"Jest to moment bardzo długo wyczekiwany i dzisiaj jest to dzień szczególny, bowiem umowa została podpisana. Działania od bardzo dawna były czynione. Projekt był uzgadniany, wiele rzeczy trzeba było przemyśleć, żeby była hala optymalna dla realizacji naszych potrzeb. Szkoła Podstawowa kształci dzieci od zerówki aż po VIII klasę plus w tej chwili jeszcze III klasa gimnazjum. Jest to bardzo szeroki przekrój wiekowy, więc i zapotrzebowanie większe." - powiedziała Beata Dampc dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie.

Płyta boiskowa będzie miała 1200 metrów kwadratowych. Widownia pomieści około 200 osób.

"Będzie miała wszystkie boiska: do gry w piłkę nożna, do gry w siatkówkę, do gry w koszykówkę, gry w tenisa i do gry w badmintona. Oprócz tego będzie można podzielić halę czyli rozgrywać dwa mecze jednocześnie. Tak zaplanowaliśmy hale, aby stanowiła samodzielny obiekt. Jeżeli szkoła w weekend będzie zamknięta, to hale będzie i tak można niezależnie użytkować. Oprócz tego zagospodarowanie terenu wokół budynku, nowe chodniki, dojścia, co jest oczywiste. Zostanie także zmodernizowany istniejący tam plac zabaw." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Nowością będzie 7-metrowa ścianka wspinaczkowa. Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na marzec 2020 roku.

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe