Odpady z Gdańska ponownie trafiły do Wejherowa. Strażnicy miejscy ujawnili sprawcę...

  • 11.10.2018, 13:07 (aktualizacja 11.10.2018 13:14)
  • SM Wejherowo / redakcja
Odpady z Gdańska ponownie trafiły do Wejherowa. Strażnicy miejscy ujawnili sprawcę... SM Wejherowo
Prawdziwy skład odpadów, które miały być materiałem do opalania pieca wykryli wejherowscy strażnicy na ulicy Ceynowy.  Są to odpady plastikowe oraz pomalowane farbą  skrzydła  starych okien i  drzwi. Odpady do Wejherowa dostarczyła jedna z gdańskich firm.

Sprawa niebawem znajdzie swój finał w sądzie. Wniosek o ukaranie złożony zostanie na właściciela firmy z Gdańska oraz nieruchomości z Wejherowa. Firma  zobowiązana zostanie również  zabrania odpadów. Należy jedynie dodać, że właściciel tej nieruchomości za podobne czyny już przed sądem odpowiadał. Jest to trzeci taki przypadek ujawniony przez wejherowskich funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Pierwsze zdarzenie zanotowano na os. Chopina. Mieszkanka Wejherowa za niewielką odpłatnościa przyjęła na swoją posesję dwa samochody ciężarowe zużytych opon. Strażnicy ustalili firmę, z której opony pochodziły. Sprawa znalazła swój finał w sądzie. Firma, która opony przywiozła zmuszona została  z Wejherowa je zabrać i przedstawić dowód dostarczenia ich do utylizacji.

Kolejne zdarzenie z nielegalnymi odpadami budowlanymi, w tym z zużytym styropianem, pojemnikami po lakierach i farbach i  innymi zużytymi materiałami budowlanymi po remontach mieszkań, strażnicy pod osłoną nocy, wykryli w rejonie Wejherowo-Północ. Sprawca najpierw przyjął za niewielką odpłatnością odpady od firmy budowlanej, a potem pod osłoną nocy chciał  się ich pozbyć wrzucając do rzeki Redy. Został złapany na gorącym uczynku.

W każdym z tych przypadków odbiorcy odpadów otrzymali od niesolidnych firm niewielką  kwotę pieniężną na alkohol.

SM Wejherowo / redakcja

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe