Taxi "pod lupę". Jutro policja sprawdzi taksówkarzy...

  • 11.10.2018, 13:21 (aktualizacja 11.10.2018 13:30)
  • KPP Wejherowo
Taxi "pod lupę". Jutro policja sprawdzi taksówkarzy...
12 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Taxi”, których głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska. Każdy kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Już jutro na terenie całego województwa zostaną przeprowadzone działania „Taxi”, których głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób. 
Pomorscy policjanci sprawdzą dokładnie dokumenty wymagane podczas świadczenia usługi , sprawność pojazdu oraz trzeźwość kierującego. W przypadku ujawnienia nagannego stanu technicznego pojazdu, nietrzeźwości kierowcy lub braku wymaganych dokumentów, dalsza jazda może okazać się niemożliwa. Pasażerom przypominamy o konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa. Kierowcy natomiast nie mogą zapominać, że obowiązują ich takie same przepisy jak wszystkich innych użytkowników dróg. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdu nie zwalnia z konieczności respektowania przepisów ruchu drogowego.

KPP Wejherowo
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tak
tak 11.10.2018, 19:09
diesel dymi bo musi

Pozostałe