Przed cmentarzem. Wzmożone działania...

  • 31.10.2018, 11:28 (aktualizacja 31.10.2018 11:35)
  • SM Wejherowo / redakcja
Przed cmentarzem. Wzmożone działania...
Od 26 października do 5 listopada w obrębie wejherowskich cmentarzy służbę pełnić będzie więcej patroli Straży Miejskiej. Funkcjonariusze dbać będą o ogólnie pojęty porządek w obrębie dojść i dróg dojazdowych do cmentarzy.

Wzmożone działania prewencyjne mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w rejonie cmentarzy i zapobiec drobnym kradzieżom kwiatów, zniczy, włamaniom do samochodów i innym działaniom patologicznym. Funkcjonariusze na cmentarzach pojawią się także w nocy.

Straż Miejska apeluje, aby osoby robiące porządki na grobach swoich bliskich, torby i torebki trzymali w zasięgu wzroku. W samochodach nie powinno się pozostawiać na widocznym miejscu drogocennych przedmiotów tj. aparaty fotograficzne, kamery, gotówkę, cenne ubrania itp. Straż Miejska radzi nie pozostawiać na grobach nie zapalonych zniczy. Wiele osób znacznie wcześniej kładzie je na płycie grobu, żeby przyozdobić grób, zamiarem zapalenia znicza dopiero w Dzień Wszystkich Świętych. Tak pozostawiony znicz kusi oko złodzieja, bo może być wprowadzony ponownie do obrotu detalicznego. Straż Miejska radzi też znakować np. farbą w aerozolu kwiaty i ozdobne krzewy. Znakowanymi kwiatami czy krzewami złodziej nie będzie się interesował, bo istnieje u niego obawa, że mogą zostać rozpoznane przez właściciela.

Należy spodziewać się także wielkiego zamieszania w obrębie cmentarzy. Strażnicy będą pełnić służebną rolę wobec osób odwiedzających groby najbliższych. Będą służyć informacją i poradą Nie oznacza to, że oporni bałaganiarze i kierowcy mogą czuć się bezkarni. Jeśli sytuacja tego będzie wymagała, funkcjonariusze sięgną do kieszeni po bloczek mandatów karnych. Warto więc w tym szczególnym okresie stosować się do ogólnie przyjętych zasad porządku publicznego i poleceń wydawanych przez strażników i policjantów.

 

 

 

SM Wejherowo / redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe