Dotrzymali słowa. W mieście pojawiły się dodatkowe mierniki...

  • 31.10.2018, 11:47 (aktualizacja 31.10.2018 12:05)
  • Redakcja wejherowo24.info
Dotrzymali słowa. W mieście pojawiły się dodatkowe mierniki...
Miasto zainstalowało 6 mierników pomiaru pyłu zawieszonego w Wejherowie. Na stronie internetowej miasta można na bieżąco śledzić wyniki pomiarów.

Sześć mierników pyłu zawieszonego zainstalowanych przez Urząd Miejski dokonuje już pomiarów przy: ul. Nanickiej (obok zadaszonego lodowiska), ul. Kochanowskiego (obok bloku nr 15 i boiska "Jamajka"), ul. Konopnickiej, u zbiegu ul. Paderewskiego/Sikorskiego, ul. Roszczynialskiego/Ofiar Grudnia 1970 oraz przy ul. Mostnika.

"Lokalizacja nie jest przypadkowa. Została ustalona przez specjalistów z Fundacji ARMAAG. Jest to wyspecjalizowana jednostką, która zajmuje się jakością powietrza. Lokalizacja w 6 miejscach Wejherowa została tak ustalona, żeby zapewnić reprezentatywność pomiaru tzn. żeby był wiarygodny dla jak największego obszaru." - powiedział Wojciech Kozłowski radny miasta Wejherowa.

Mierniki powstały we współpracy z naukowcami z Politechniki Gdańskiej i są bardziej zaawansowane technologicznie w stosunku do zwykłych czujników tzw. niskokosztowych, domowych.

To nie jedyne działania Urzędu Miejskiego, które wpływają na poprawę powietrza w Wejherowie.

"Stan naszego powietrza poprawia się z roku na rok. Są to działania długofalowe (...) Dofinansowujemy zmianę systemów grzewczych we wspólnotach, również w domach prywatnych." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

W kwestii poprawy jakości powietrza w grodzie Wejhera od początku angażował się radny Wojciech Kozłowski.

"Słowa dotrzymaliśmy. Obiecaliśmy, że mierniki będą i są. Myślę, że to świadczy o tym, że do tego tematu podchodzimy w sposób poważny i uczciwy. Nie mamy nic do ukrycia i każdy może obserwować jaki stan powietrza jest w okolicy." - powiedział Wojciech Kozłowski radny miasta Wejherowa.

Na stronie internetowej miasta www.wejherowo.pl została uruchomiana specjalna zakładka pozwalająca w przystępnej formie śledzić pomiary na bieżąco. Czujniki dostarczyła firma TETABIT Sp. z o.o. Zakup wraz z montażem kosztował blisko 54 tys. złotych. Oprócz 6 nowych mierników, na Ratuszu znajduje się kolejny, zamontowany znacznie wcześniej przez WIOS.

 

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

www
www 10.11.2018, 16:55
ooo tak - w bolszewie pala wszystkim - zaopatrzenie z Porta - bardzo cuchnie wieczorami....
Czytelnik
Czytelnik 31.10.2018, 20:45
Proszę pod wieczor przejechać się do Bolszewa tu mierniki by się chyba bardziej przydaly a nie tylko Wejherowo

Pozostałe