Rewitalizacja Parku Kaszubskiego. Trwa omawianie koncepcji

  • 2.11.2018, 12:53 (aktualizacja 02.11.2018 13:36)
  • Redakcja wejherowo24.info
Rewitalizacja Parku Kaszubskiego. Trwa omawianie koncepcji UM Wejherowo
Zapowiadana rewitalizacja Parku Kaszubskiego nabiera już realnych kształtów. Władze miasta poinformowały o rozpoczęciu prac związanych z zagospodarowaniem terenu między ulicą Sobieskiego a ulicą Strzelecką.

Park Kaszubski ulokowany jest na terenie dawnego cmentarza ewangelickiego. W czasie II wojny światowej prawdopodobnie chowano tutaj żołnierzy Wermachtu. Po wojnie teren został zasypany i powstało coś na kształt parku.

Władze miasta w ramach programu "Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa" postanowiły zadbać o teren w szerszym aspekcie. Przede wszystkim ma być przejrzyście i bezpiecznie. W tym celu przeprowadzono ankiety, gdzie swoje zdanie mogli wypowiedzieć mieszkańcy grodu Wejhera. Na podstawie ankiet studenci architektury Politechniki Gdańskiej stworzyli kilka, a dokładnie 32 koncepcje. Władze wybrały dwa projekty i na ich podstawie trwa omawianie ostatecznej koncepcji odmienionej wersji Parku Kaszubskiego. Po wyłonieniu wersji finałowej, zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie prace rozpoczną się wraz z początkiem 2020 roku. Na realizacje pozyskano dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe