Maraton Piesni Patriotycznych. Od wojennych po kaszubskie...

  • 5.11.2018, 13:41 (aktualizacja 07.11.2018 14:00)
  • Redakcja wejherowo24.info
Maraton Piesni Patriotycznych. Od wojennych po kaszubskie...
11 listopada przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Na ten dzień zaplanowano szereg atrakcji m.in. Marsz Niepodległościowy ulicami Wejherowa. Zwieńczeniem obchodów miejsko - powiatowych będzie o godzinie 18.00 "Maraton Pieśni Patriotycznych", który odbędzie sie w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej.

Po raz piąty Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie zaprasza na "Maraton Pieśni Patriotycznych". W repertuarze ponad 70 utworów w języku polskim i w języku kaszubskim, a czas trwania maratonu to 5 godzin.

"To są utwory znane. Od pieśni wojennych typu "Wojenko, wojenko" przez "Mazurek 3 Maja". Beda pieśni-hymny czyli "Bogurodzica", "Rota", "Mazurek Dąbrowskiego". Pieśni wysławiające piękno małej Ojczyzny czyli Kaszub." - powiedział Tomasz Fopke dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie.

W trakcie maratonu pojawią się także nowe pieśni o Wejherowie. Na fortepianie przygrywać będzie Elżbieta Lieder, a na akordeonie Ryszard Borysionek. Organizatorzy wzorem lat ubiegłych spodziewają sie około 200 osób.

"Będą konkursy dla dzieci (...) każdy dostanie śpiewniki butelkę wody niegazowanej."- powiedział Tomasz Fopke dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie.

Obrazy są dziełem osób ze Stowarzyszenia Plastyków im. Stefana Lewińskiego z Wejherowa oraz Stowarzyszenia Pro Bono z Luzina. Oprócz tego dostępna będzie wystawa związana z 20-leciem powiatu wejherowskiego.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe