Coraz bliżej końca... Ulica Rybacka

  • 6.11.2018, 14:12 (aktualizacja 06.11.2018 14:18)
  • Redakcja wejherowo24.info
Coraz bliżej końca... Ulica Rybacka
Ku końcowi zmierza przebudowa prawoskrętu na ul. Rybackiej w Wejherowie. Jeśli wszystko pójdę zgodnie z planem do użytku zostanie oddana jeszcze w tym miesiącu.

Powstaje dodatkowy pas ruchu. Nie będzie zatem jednego wydzielonego pasa do skrętu zarówno w lewo, w prawo czy do jazdy w kierunku ul. 12 Marca.

"Ten pas, który był będzie służył tylko do jazdy w lewo, a z prawej strony buduje się dodatkowy pas i przesunięta będzie trochę zatoka autobusowa i będzie to pas do jazdy na wprost i ewentualnie w prawo. " - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Będzie także nowe przejście dla pieszych. Inwestycja wymagała uzgodnień z Zarządem Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku, z uwagi, iż ulica Rybacka łączy się z krajową "6" i niezbędna jest przebudowa skrzyżowania właśnie na drodze krajowej. Jeśli nie wystąpią dodatkowe utrudnienia w postaci nieprzewidzianych sieci w infrastrukturze podziemnej oraz utrudnień pogodowych, wówczas ulica do użytku powinna zostać oddana jeszcze w listopadzie.

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe