Będą działać razem dla Wejherowa. Porozumienie radnych Wolę Wejherowo i Koalicji Obywatelskiej...

  • 20.11.2018, 10:01 (aktualizacja 08.02.2019, 14:34)
  • Redakcja wejherowo24.info
Będą działać razem dla Wejherowa. Porozumienie radnych Wolę Wejherowo i Koalicji Obywatelskiej...
Porozumienie i realna współpraca.... Początek nowej kadencji zaobfitował podpisaniem porozumienia Klubu Społecznego Wolę Wejherowo i Koalicji Obywatelskiej Ponad Podziałami. Tym samym zawiązała się silna grupa, której przyświeca jeden cel - dobro Wejherowa.

"...W poczuciu odpowiedzialności za losy wejherowskiego samorządu Radni Miasta Wejherowa z Klubu Społecznego Wolę Wejherowo i Klubu Koalicji Obywatelskiej Ponad Podziałami postanawiają współpracować podczas VIII kadencji Rady Miasta Wejherowa (2018-2023) a także ściśle współdziałać z Prezydentem Miasta Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem" - to fragment oficjalnego porozumienia, które dziś rano podpisali przewodniczący dwóch wspomnianych klubów w obecności zrzeszonych radnych. Tym samym w Radzie Miasta Wejherowa powstała stabilna większość, która zapewni spokojny rozwój miasta bez kłótni i zamieszania.


"Nie będzie jakiegoś chaosu, nie ugrzęźniemy w sporach czy kłótniach, które znamy z naszych okolicznych samorządów. Po wyborach żaden z klubów nie miał samodzielnej większości i rzeczą naturalną było zawarcie koalicji. My kontynuujemy tą współpracę, która miała miejsce w zeszłej kadencji, tylko wprowadziliśmy ją na trochę wyższy poziom. Nadaliśmy jej formę, która będzie czyniła przedsięwzięcie bardziej wiarygodnym i wzbudzała większe zaufanie." - podkreślił Wojciech Kozłowski z klubu Wolę Wejherowo. 


Dzisiaj o godzinie 10.00 pierwsza sesja VIII kadencji. Radni Wole Wejherowo i Koalicji Obywatelskiej Ponad Podziałami od początku podkreślają, że najważniejsza jest współpraca i tego zamierzają się trzymać. Wszystko dla dobra mieszkańców.


"W jakiś sposób postawa większości radnych ewaluowała od opozycji, poprzez luźniejszą współpracę, aż po koalicje. A wszystko po to, żeby po wskazaniu przez mieszkańców, co spotkało każdego radnego 21 października, podjąć realną wspólpracę z prezydentem, pozwalającą jeszcze szybciej rozwijać się miastu." - powiedział Jacek Gafka z Koalicji Obywatelskiej Ponad Podziałami. 


Wspólne porozumienie z Koalicją Obywatelską zawarto nie tylko w  mieście Wejherowo, ale również w powiecie wejherowskim. Tam wspólnie działać postanowili radni Klubu Wspólny Powiat Gabrieli Lisius i Koalicji Obywatelskiej. 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe