Uzależnienia XXI wieku. Spore zainteresowanie...

  • 28.11.2018, 11:30 (aktualizacja 28.11.2018, 11:33)
  • Redakcja wejherowo24.info
Uzależnienia XXI wieku. Spore zainteresowanie...
W auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbył się finał konkursu plastyczno - fotograficzno - filmowego pt. "Uzależnienia XXI-wieku". Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo Wychowawczych w Wejherowie.

Co roku konkurs cieszy się ogromną popularnością. Być może dlatego, że temat szeroki, a skala współczesnych zagrożeń coraz większa. Jest zatem co pokazać w swoich pracach. Do tegorocznej VI  już edycji wpłynęło łącznie ponad 400 prac. 


Dzieci i młodzież zostały ocenione w 3 kategoriach: praca plastyczna, fotograficzna oraz filmowa. Każda z kategorii dodatkowo podzielona była na grupy wiekowe. Jury w składzie: Magdalena Cyman-Szlas, Marzena Hazuka-Beraś, Alicja Radzio, Mariusz Żarnecki, Piotr Litwin i Daniel Zaputowicz miało trudne zadanie, bowiem poziom prac, zwłaszcza plastycznych był bardzo wysoki. Nagrodzono, aż 66 laureatów.


Uroczyste podsumowanie zostało poprzedzone szkoleniem pt. „Status społeczny online”, które przeprowadził  Paweł Brzeziński Dyrektor Ośrodka Psychologiczno-Pedagogicznego „Razem” w Gdyni. Szkolenie dotyczyło aktualnych zagrożeń występujących w sieci. Po szkoleniu nastąpiła prezentacja nagrodzonych prac wraz z wręczeniem nagród dla laureatów. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe – sfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Wejherowie - wręczali  Jacek Thiel – Wicestarosta Wejherowski, Katarzyna Bojke – Dyrektor PZS nr w Wejherowie oraz  Mariola Błaszczuk – Wicedyrektor PZPOW w Wejherowie.
Podczas podsumowania wystąpiła młodzież uczęszczająca na zajęcia wokalne, organizowane przez PZPOW w Wejherowie: Maja Stefaniszyn ze Studia Wokalnego zaśpiewała utwór pt. „Kokaina” oraz  Monika Sowińska, Joanna Śleszyńska i Wiktoria Mirkowicz z koła Chóru zaprezentowały się w utworze „Piosenka do kołyski”.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe