Ale "Kłamstwo". Musisz to zobaczyć...

  • 28.11.2018, 11:37 (aktualizacja 28.11.2018 11:52)
  • Redakcja wejherowo24.info
Ale "Kłamstwo". Musisz to zobaczyć...
10 grudnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 i 20:00 w Filharmonii Kaszubskiej Wejherowskie Centrum Kultury odbędzie się spektakl "Kłamstwo" w doborowej obsadzie: Joanna Liszowska, Piotr Szwedes, Adriana Kalska, Mikołaj Roznerski. Wystąpi też Sambor Czarnota, Iza Kuna, Milena Suszyńska i Wojciech Malajkat.

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie... Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklów „Kłamstwo"!

Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego" z kilkoma komediami Woody'ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. 

Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy". -  powiedział Wojciech Malajka reżyser spektaklu.

Bilety na wydarzenia w cenie: 95 zł można nabyć w kasach WCK (pon. na godzinę przed wydarzeniem, wt. – pt. 10:30 – 21:00, sob. 15:00 – 21:00, niedz. 9:30 – 21:00), oraz w Internecie na stronie WCK (wck.org.pl) i na portalu kupbilecik.pl.

 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe