Kolejne potrącenie pieszej. Kobieta trafiła do szpitala

  • 3.12.2018, 14:25 (aktualizacja 04.12.2018 11:39)
  • KPP Wejherowo
Kolejne potrącenie pieszej. Kobieta trafiła do szpitala KPP Wejherowo
Dyżurny Komisariatu Policji w Rumi otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło w na ul. Dąbrowskiego. W wyniku wypadku piesza 62-latka została przewieziona do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego i apelują o ostrożność.

W piątek przed godziną 18:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Rumi na ul. Dąbrowskiego. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że 68-letni kierowca renault najprawdopodobniej na przejściu dla pieszych potrącił 62-latkę. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.
Na miejscu pracował także biegły specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Funkcjonariusze sprawdzili także jego trzeźwość, był trzeźwy. Obecnie śledczy będą zajmowali się szczegółowym wyjaśnianiem  okoliczności tego wypadku.


Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z wejherowską policją, można dzwonić pod numer 58 672 97 53 lub 50. 

Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez PIESZYCH. Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

- spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,
- gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić
- podczas przechodzenia kontroluj sytuację, czy nie nadjeżdża pojazd
- przechodź jezdnię równym krokiem prostopadle najkrótszą drogą
- w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe. Natomiast poza terenem zabudowanym, każdy pieszy ma taki obowiązek.


Nie ryzykuj ! - pieszy w kontakcie z pojazdem jest z góry na straconej pozycji.W przypadku przejść z sygnalizacją świetlną pieszy powinien także zawsze zachować czujność na drodze. Kierowco- pamiętaj, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować w tym rejonie szczególną ostrożność. 

KPP Wejherowo

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe