Noga z gazu... Kaskadowy pomiar prędkości

  • 07.01.2019, 15:07 (aktualizacja 07.01.2019, 15:13)
  • KWP Gdańsk/redakcja
Noga z gazu... Kaskadowy pomiar prędkości
We wtorek, 8 stycznia, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym jakie zagrożenie niesie nadmierna prędkość.

Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków spowodowanych przez kierujących. We wtorek pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość.
Przypominamy kierowcom, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas. Minięcie policyjnej kontroli nie oznacza, że można poruszać się z nadmierną prędkością. Może się okazać, że kilkaset metrów dalej spotkamy następną kontrolę prędkości. Podczas działań zostaną wykorzystane ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator. Policjanci zwrócą uwagę na inne wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo kierującego oraz pasażerów, w tym korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie najmłodszych. Każdy zatrzymany do kontroli zostanie przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

KWP Gdańsk/redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe