Listy Świętego Jana Apostoła. Verba Sacra już pod koniec stycznia

  • 11.01.2019, 12:10 (aktualizacja 11.01.2019, 12:16)
  • Redakcja wejherowo24.info
Listy Świętego Jana Apostoła. Verba Sacra już pod koniec stycznia
Po raz 16 odbędzie się Festiwal Słowa "Verba Sacra" w wejherowskiej Kolegiacie. Tym razem Danuta Stenka odczyta po kaszubsku "Listy Świętego Jana Apostoła".

28 stycznia o godzinie 17.00 odbędzie się kolejny Festiwal Słowa - Verba Sacra. Co roku Biblię po kaszubsku czyta aktorka Danuta Stenka. Tradycyjnie reżyserii podjął się Przemysław Basiński, a nad oprawą muzyczną czuwa Cezary Paciorek. Przekładu biblijnego tekstu na język kaszubski dokonał o. Adam Ryszard Sikora.


"Mamy nadzieję, że kolejna prezentacja dostarczy państwu wielu wrażeń. Jest to duże wydarzenie o charakterze artystyczno - religijnym, które jako projekt Verba Sacra powstał w Poznaniu w 2000 roku. W Wejherowie wydarzenie realizowane jest od 2004 roku." - powiedział Michał Jeliński kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Spraw Społecznych  Promocji i Turystyki w UM Wejherowa. 


Wejherowska Kolegiata należy do jedenastu kościołów Europy, w których odbywają się Modlitwy Katedr Polskich. Organizacją tego wydarzenia zajmuje się Urząd Miejski w Wejherowie, Wejherowskie Centrum Kultury oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Patronat nad wydarzeniem objął oczywiście prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe