Dajesz - pomagasz - kupujesz. Sklep charytatywny w Wejherowie

  • 28.01.2019, 14:48 (aktualizacja 08.02.2019, 14:38)
  • Redakcja wejherowo24.info
Dajesz - pomagasz - kupujesz. Sklep charytatywny w Wejherowie
"Razem po sukces" to nazwa fundacji, która wspiera osoby niepełnosprawne zarówno ruchowo jak i umysłowo. Jednym z elementów pomocy jest sklep charytatywny, który w Wejherowie funkcjonuje przy ulicy Sobieskiego 252.

Sklep w Wejherowie przy ulicy Sobieskiego (wejście od Wałowej) działa 1,5 roku. Mechanizm jego funkcjonowania jest prosty. Oddajemy za darmo zbędne rzeczy, które potem za niewielkie pieniądze są sprzedawane. Zdobyte w ten sposób fundusze zasilają konto fundacji. 


"Osoby przynoszą w darowiźnie różne rzeczy. Wszystko czego nie używają w domu, a może przydać się innym. My to wyceniamy i odsprzedajemy. Osoby, które kupują też wspierają nasz cel realizowany przez fundacje, bo dochód ze sklepu idzie na cele statutowe fundacji. A głównym celem jest zatrudnianie osób niepełnosprawnych." - powiedziała Izabela Mazurkiewicz wiceprezes fundacji wspierania "Razem po sukces".


W sklepie można znaleźc dosłownie wszystko. Ubrania, buty, książki, zabawki, porcelanę, biżuterie. Często trafiają tutaj istne perełki, które radują zwolenników staroci np. unikatowa lampa naftowa, czy rzadko spotykana porcelanowa filiżanka. Jednak najważniejszy jest cel. A do tego panuje tutaj iście domowa atmosfera.


"Panuje tutaj bardzo rodzinna atmosfera i tworzy się taki łańcuszek dobra". - podkreśliła Ewa Lieder ekspedientka w sklepie charytatywnym. 


Sklep nie jest za duży, zaś artykułów, dzięki ludziom dobrego serca przybywa. Fundacja zatem szuka większego lokum na cele magazynowe.
W sklepie organizowane są niekiedy warsztaty np. malowania porcelany. Dzięki temu niektóre rzeczy zyskują nowy blask i są niepowtarzalne. W ofercie można zakupić również rękodzieła wykonywane przez osoby niepełnosprawne np. figury czy oryginalne kartki z życzeniami.

 


 

 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

K.M
K.M 09.05.2019, 11:40
Oddałam kilka razy różne rzeczy. Uważam że za wysoko wyceniają, przecież są darmowe .
Akw
Akw 19.03.2019, 07:07
Dalam swoje ubrania i rzeczy do tego sklepu a pani nawet nie podziekowala..

Pozostałe