Prezydent nagrodził dzielnych policjantów. Pomogli w ratowaniu ludzi z płonącego budynku...

  • 08.02.2019, 13:31 (aktualizacja 08.02.2019, 13:45)
  • Redakcja wejherowo24.info
Prezydent nagrodził dzielnych policjantów. Pomogli w ratowaniu ludzi z płonącego budynku...
To miała być zwyczajna służba. Dwaj wejherowscy policjanci podczas tradycyjnego nocnego patrolu, zauważyli ogień. Palił sie budynek mieszkalny. Ani przez moment się nie zawahali. Pobiegli na ratunek mieszkańcom. Uratowali kilkanaście osób, w tym 6-cioro dzieci. Bohaterowie to sierżant Wojciech Bolda oraz posterunkowy Patryk Nurkowski.

Do zdarzenia doszło 19 stycznia około godziny 2.45 na osiedlu Fenikowskiego. Policjanci z Wydziału  Ruchu Drogowego zostali tam skierowani przez dyżurnego. Kiedy przyjechali na miejsce, służby medyczne udzielały już pomocy osobom z mieszkania objętego pożarem. Natomiast funkcjonariusze podjęli działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa pozostałym mieszkańcom budynku wielorodzinnego. Mundurowi podczas działań związanych z ewakuacją podtruli się tlenkiem węgla, dlatego też sami po zakończeniu akcji musieli skorzystać z pomocy medycznej.
Prezydent Wejherowa podziękował funkcjonariuszom za szybkie i prawidłowe działanie, dzięki czemu uratowano wszystkich mieszkańców bloku.


 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe