Poszerzenie cmentarza i udzielenie dotacji. Sesja miejska

  • 11.02.2019, 15:20 (aktualizacja 12.02.2019, 12:29)
  • Redakcja wejherowo24.info
Poszerzenie cmentarza i udzielenie dotacji. Sesja miejska zdj. UM Wejherowo
Wejherowscy radni po raz kolejny spotkali się w sali obrad Ratusza. Jendna z uchwał była ta dotycząca sprzedaży gruntów przy ulicy Roszczynialskiego, w celu poszerzenia granic cmentarza. 

Wejherowscy radni podczas Sesji Nadzwyczajnej Rady Miasta uczcili minutą ciszy zmarłego 103-letniego kpt. Aleksandra Pawelca, żołnierza I Morskiego Pułku Strzelców i Armii Krajowej, ostatniego żyjącego obrońcy Kępy Oksywskiej, odznaczonego Medalem Miasta Wejherowa i Statuetką Jakuba Wejhera. 
Podczas sesji radni przyjęli uchwałę w sprawie sprzedaży na rzecz Parafii Rzymskokatolickiej Pr. Trójcy Świętej w Wejherowie, z 99-procentową bonifikatą,  gruntów położonych w rejonie ul. Roszczynialskiego, które stanowią własność miasta, a przeznaczone są na poszerzenie cmentarza.
Radni wyrazili zgodę na udzielenie Wspólnocie Mieszkaniowej 12 Marca 179, Wniebowstąpienia 1,1a,3,3a dotacji w wysokości 63 tys. zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na sfinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich konstrukcji i elewacji budynku przy ul. 12 Marca 179 w Wejherowie.
W programie sesji znalazła się także uchwała o zmianie programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2019 r., dotycząca wprowadzenia nowego obszaru współpracy – dla organizacji pozarządowych działających w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa narodowego.

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe