Wejherowski pałac. Jubileusz kaszubskiego muzeum

  • 12.02.2019, 12:30 (aktualizacja 12.02.2019, 12:46)
  • Redakcja wejherowo24.info
Wejherowski pałac. Jubileusz kaszubskiego muzeum
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w 2018 roku świętowało 50 lat istnienia. Uroczystości podsumowujące uroczystości odbyły się 8 lutego o godzinie 12.00 w siedzibie muzeum.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie swoją siedzibę posiada w dawnym Pałacu Przebendowskich. Prowadzi szerokie działania na polu kultury, pozyskuje unikatowe zbiory, realizuje liczne wystawy i koncerty oraz wydaje różne publikacje.


"To jest ponad 40 koncertów, ponad 20 promocji książek, 28 wydawnictw (w tym płyty  i książki). Są to również 3 konferencje naukowe. Jest ponad 30 wystaw. W skali roku to naprawdę dużo." - powiedział Tomasz Fopke dyrektor MPiMKP w Wejherowie. 


Działania jubileuszowe muzeum realizowane były w 2018 roku, wówczas placówka świętowała swój jubileusz 50 -lecia. Jednak już 8 lutego  odbyło się uroczyste podsumowanie. Nie zabrakło przedstawicieli lokalnych samorządów, województwa pomorskiego, zaprzyjaźnionych i współpracujących z wejherowską placówką instytucji kultury, działaczy kaszubskich oraz przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowano bogaty program artystyczny, wystawę oraz poczęstunek.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe