Uwaga piesi! Budowa tunelu...

  • 13.02.2019, 15:35 (aktualizacja 21.10.2019, 12:14)
  • Lilii Wilczyńska
Uwaga piesi! Budowa tunelu... UM Wejherowo
Realizacja tunelu pod torami w ulicy Kwiatowej, to najistotniejszy etap budowy Węzła Kwiatowa. Zakończenie prac zaplanowano na przełom roku 2019/2020. Inwestorzy oraz władze miasta apelują do mieszkańców, którzy notorycznie przechodzą przez tory na terenie budowy. Jest to bardzo niebezpieczne i zagraża życiu osób, które bagatelizują zakaz.

To co już zostało zrobione to najprościej mówiąc cała infrastruktura przed dworcem. Powstało rondo, zmodernizowano drogi doprowadzające, chodniki, miejsca postojowe dla taksówek oraz miejsca do krótkiego postoju dla wszystkich kierowców. Istotnym elementem była też przebudowa całej infrastruktury podziemnej. Obecnie trwa realizacja kolejnego etapu związanego z powstaniem tunelu od torami kolejowymi. 


"To naprawdę bardzo potrzebne zadanie. Jest trudne, bo dzieją się prace i trwa ruch kolejowy, ale zadanie jest ważne dla społeczności. Tory dzielą miasto i staramy się tak zrobić, aby był dobry dostęp." powiedział Per Anders Truedsson przedstawiciel firmy SKANSKA (wykonawcy).


Budowa tunelu pod torami w ulicy Kwiatowej to bardzo ważne i trudne zadanie. Tym bardziej, że ruch kolejowy nie został wstrzymany. Jednak należy zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa. Te jednak bagatelizują niektórzy mieszkańcy.


"Jeżeli nie będziemy przestrzegać przepisów i dalej przekraczać budowę w zakazanym miejscu, to istnieje realnzagrożenie, że dojdzie do wypadku, dojdzie do śmierci." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa. 


Znaki, wygrodzenia, zabezpieczenia i ostrzeżenia miały powstrzymać nieostrożnych pieszych przed wchodzeniem na tory w okolicy peronu w Wejherowie i w rejonie budowy Węzła Kwiatowa. Takie zachowanie może być przyczyną tragedii. Jednak nie odstrasza to nieostrożnych pieszych.
Nielegalne przechodzenie przez tory i niezachowanie ostrożności spowodowało w ciągu minionych trzech lat w województwie pomorskim 70 zdarzeń, w wyniku których zginęło na torach ponad 30 osób. Stąd apel, żeby stosować się do zakazów i omijać teren budowy. Ze względu na prowadzone prace przejście na drugą stronę ulicy jest wydłużone, bowiem trzeba je pokonać dłuższą trasą. Jednak pamiętajmy, że jest to chwilowe rozwiązanie na czas remontu. Po zakończeniu nie zabraknie licznych i bezpiecznych przejść dla pieszych i rowerzystów.

Oczywiście, trwa nie tylko budowa tunelu dla samochodów, ale również to, co jest ważne dla pieszych i rowerzystów. Oznacza to nowe chodniki, nowe ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych, wyspy spowalniające." -  powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa. 


Termin zakończenia prac zaplanowano na przełom 2019/2020 roku. 

 

 

Lilii Wilczyńska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Misiek
Misiek 14.02.2019, 06:48
A powiecie mi jak uczniowie z szkoły numer 3 z. Budowlanej maja. Przejśc!!! Przecież to jest jedyna droga do pociągów i autobusów

Pozostałe