Mistrz służb mundurowych

  • 22.06.2016, 13:17 (aktualizacja 30.06.2016, 18:40)
  • Redakcja wejherowo24.info
Mistrz  służb mundurowych
Po raz czwarty starszy strażnik Rafał Karcz reprezentował wejherowską Straż Miejska podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu Służb Mundurowych. Startował w dwóch konkurencjach i został podwójnym mistrzem.

Rafał Karcz w wejherowskiej Straży Miejskiej pracuje od 2009 roku. Od samego początku czyli od 4 lat reprezentuje swoje miejsce pracy w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych. Za każdym razem przywoził zwycięski puchar. W tym roku został mistrzem w dwóch konkurencja, zarówno w pointfightingu oraz w kick-light.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Trzymaliśmy za niego kciuki." - powiedział Zenon Hinca komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Rafał Karcz w formule pointfighting stoczył zwycięski półfinałowy pojedynek przed czasem z reprezentantem Ochotniczej Straży Pozarnej Węgrów Wojciechem Kądziela, natomiast do finałowej walki z powodu kontuzji nie wyszedł Grzegorz Kwiecień z Komendy Powiatowej Policji  Starachowice, a  to oznaczało, ze Rafał w tej kategorii zostaje niepokonany od 2013 roku.

"Pointfighting  nie ukrywam jest to moja specjalizacja, więc tam pewnie na punkty wywalczyłem mistrzostwo." - powiedział Rafał Karcz.

W formule kick-light, Rafał Karcz pokonał kolejno w walkach finałowych: Sławomira Knioch z Zakładu Karnego Wronki oraz Bartosza Fechnera z Jednostki Wojskowej w Międzyrzeczu.

"Mimo, że są to branżowe Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych to na co dzień wszyscy mundurowi trenują kickboxing w klubach sportowych. Są zawodnikami, niekiedy trenerami i sędźmi, więc poziom był wysoki. " - powiedział Rafał Karcz.

W zawodach w Sanoku wzięło udział łącznie ponad 120 zawodników reprezentujących różne formacje służb mundurowych takich jak m.in.: Policja, Straż Miejska, Wojsko, Biuro Ochrony Rządu, Służba Celna i inne.

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe