"Piątka Kaczyńskiego". Marcin Horała o zamierzeniach PiS-u

  • 26.02.2019, 15:40 (aktualizacja 20.03.2019, 15:26)
  • Redakcja wejherowo24.info
"Piątka Kaczyńskiego". Marcin Horała o zamierzeniach PiS-u
"Piątka PIS-u" czyli Rodzina, Młodzi, Praca, Starsi oraz Infrastruktura. W miniony weekend prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany, które wejdą w życie już niebawem. W wejherowskim biurze PiS-u zmiany te przybliżył Marcin Horała - poseł oraz pełnomocnik Pomorskiego Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości.

500 plus na każde dziecko już od lipca br. czy brak podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia. To niektóre propozycje partii Jarosława Kaczyńskiego, które mają wejść w życie niebawem jak np. "trzynastka", którą emeryci mają otrzymać w maju br.  


"Emerytury w Polsce są bardzo niskie nadal. Staramy się i robimy co możemy. Przypomnę, że w tym roku mamy waloryzacje znacznie wyższą niż wynikało to z zasad, które odziedziczyliśmy po poprzednikach. (...) Natomiast to nadal za mało, stąd trzynasta emerytura.  Raz w roku, dla każdego emeryta w wysokości najniższej emerytury". - powiedział Marcin Horała poseł klubu parlamentarnego PiS.


Sporo zmian dotyczy pracowników i pracodawców. Program wprowadza obniżenie kosztów pracy i tym samym wspieranie osób aktywnych zawodowo. 


"Chcemy zachęcać młodych Polaków do pracy. Chcemy zachęcać pracodawców, żeby młodym Polakom pracę oferowali. Chcemy żeby młodzi ludzie zostawali w Polsce i wiązali swoją przyszłość z naszym krajem". - powiedział Marcin Horała poseł klubu parlamentarnego PiS.


Niektóre zmiany wymagają czasu i mogą być realizowane w dłuższej perspektywie jak np. te dotyczące zwiększenia liczby połączeń autobusowych. 


"Dodatkowe środki dla samorządów na przywracanie połączeń autobusowych. Ogromnym problemem Polski do tej pory jest wykluczenie komunikacyjne." - powiedziała Marcin Horała poseł klubu parlamentarnego PiS.


Marcin Horała uspokaja, że środki na pokrycie zamierzeń są i tym samym przypomniał, że Polska ma obecnie niski deficyt budżetowy. W zeszłym roku wyniósł on zaledwie 0.5 % PKB


"Ja przypomnę, że za rządów naszych poprzedników zdarzały się lata, kiedy było 8% PKB czyli w stosunku do produktu krajowego 16-krotnie ograniczaliśmy deficyt budżetowy." - powiedziała Marcin Horała poseł klubu parlamentarnego PiS.

Ponadto środki na realizacje "Piątki PiS" mają pochodzić między innymi z uszczelnienia systemu podatkowego.

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Senior
Senior 28.02.2019, 23:02
Zwolnienie z podatku młodych pracowników powinno być tylko przy zawarciu umowy opracę. To będzie realna walka ze śmioeciówkami oraz "płaceniem pod stołem"
Realista
Realista 26.02.2019, 19:42
Skończy się jak katastrofą w Grecji. Może być też gorzej - patrz Wenezuela.

Pozostałe