Świeć się z Energą. Wejherowska nagroda dla dwóch akcji...

  • 6.03.2019, 10:41 (aktualizacja 06.03.2019 10:51)
  • Redakcja wejherowo24.info
Świeć się z Energą. Wejherowska nagroda dla dwóch akcji...
Po raz trzeci Wejherowo uznane zostało za najlepiej oświetlone świątecznie miasto w województwie pomorskim. Tym samym grupa Energa przyznała nagrodę w postaci sprzętu elektronicznego. Władze miasta rozdysponowały nagrodę pomiędzy stowarzyszenia działające charytatywnie.

Decyzją Prezydenta Miasta Wejherowa nagroda Grupy Energa w postaci sprzętu AGD  za zwycięstwo w plebiscycie wojewódzkim „Świeć się z Energą” trafiła do dwóch charytatywnych akcji. Jedna z nich to tzw. Kuchnia św. Franciszka, która w naszym mieście działa już 23 lata.


"Codziennie gromadzi się ponad 100 osób, które przychodzi tutaj na obiady. Są to osoby bezdomne, ubogie, które nie mają środków do życia." - powiedział o. Bonus Tomasz Dąbrowski zastępca gwardiana klasztoru. 


Sprzęty trafiły także do przytuliska Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Wejherowie, które obecnie sprawuje piecze nad 22 osobami.
Mieszkańcy oraz sympatycy Wejherowa głosujący w plebiscycie „Świeć się z Energą” po raz kolejny wywalczyli dla miasta dobroczynne nagrody od Grupy Energa w postaci sprzętu AGD o wartości 10 tys. zł.  Wejherowo w 2019 roku uzyskało tytuł najładniej oświetlonej miejscowości w województwie pomorskim w okresie świątecznym, a w plebiscycie ogólnopolskim zajęło wysokie 4. miejsce otrzymując w głosowaniu internautów 1535 głosów.


"Ten konkurs to nie tylko piękna promocja miasta (...) Dzięki konkursowi możemy pomagać charytatywnie podmiotom działającym na terenie naszego miasta." - powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz wiceprezydent Wejherowa.  


W tym roku odbyła się X jubileuszowa edycja konkursu "Świeć się z Energą". Na cele obu podmiotów trafiły sprzęty gospodarstwa domowego w postaci: lodówek, czajników, pralek, mikrofalówek, samowarów oraz innych rzeczy niezbędnych w codziennym życiu i pomocy podopiecznym.

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe