Będzie cmentarz komunalny. Nadzwyczajna sesja...

  • 11.03.2019, 12:50 (aktualizacja 20.03.2019, 15:23)
  • Redakcja wejherowo24.info
Będzie cmentarz komunalny. Nadzwyczajna sesja...
Głównym punktem obrad nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Wejherowa była skarga mieszkanki związana z uniemożliwieniem pochówku na cmentarzu parafialnym przy ul. Roszczynialskiego. Radni uznali za konieczne uruchomienie na terenie Wejherowa cmentarza komunalnego prowadzonego przez miasto.

Mieszkanka Wejherowa złożyła w dniu 01.03.2019 r. skargę w związku z uniemożliwieniem pochówku jej męża na cmentarzu parafialnym przy ul. Roszczynialskiego, gdyż – jak napisała – Prezydent nie dysponuje miejscami na cmentarzu. Radni uznali skargę za bezzasadną. W dyskusji argumentowano, że Prezydent Miasta nie miał możliwości dokonania pochówku, gdyż właścicielem cmentarza jest Parafia pw. Trójcy Świętej w Wejherowie i podlega on administracji kościelnej. Jednocześnie Prezydent nie został poinformowany przez administrację kościelną o tym, że w marcu 2019 r. zabraknie miejsca na cmentarzu, nie mógł więc z wyprzedzaniem temu przeciwdziałać. Prezydent podjął wszelkie konieczne czynności w celu poszerzenia istniejącego cmentarza, co obecnie jest w toku.
W związku z zaistniałą sytuacją radni uznali za konieczne uruchomienie na terenie Wejherowa cmentarza komunalnego prowadzonego przez miasto na terenie, który pierwotnie przeznaczony był na poszerzenie cmentarza parafialnego. Procedury konieczne do uruchomienia cmentarza komunalnego  potrwają od dwóch do sześciu miesięcy.

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Z pytaniem
Z pytaniem 17.11.2019, 14:59
Czy została wyjaśniona kwestia cmentarza bo to różnie ludzie tutaj mówią i ja już sam nie wiem w co mam wierzyć a ludzie niepotrzebnie się stresują

Pozostałe