Budżet Obywatelski. Wejherowianie od kwietnia mogą składać projekty

  • 12.03.2019, 13:30 (aktualizacja 08.05.2019, 14:17)
  • Redakcja wejherowo24.info
Budżet Obywatelski. Wejherowianie od kwietnia mogą składać projekty
Przez cały kwiecień będzie można składać wnioski do piątej edycji Budżetu Obywatelskiego w Wejherowie. Pamiętajmy, że zadania inwestycyjne i remontowe mogą zostać wykonane wyłączne na terenach będących w posiadaniu Miasta Wejherowa.

1 kwietnia br. rozpocznie się składanie wniosków w ramach tegorocznej edycji  Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie na projekty, które przejdą pomyślną weryfikację, odbędzie się we wrześniu.

"W tym roku wracamy do Budżetu Metropolitalnego czyli terminy w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Rumi, Wejherowie czy Redzie dotyczące składania projektów i głosowania są takie same." - przypomniał Arkadiusz Kraszkiewicz wiceprezydent Wejherowa. 

Maksymalna wartość pojedynczego zgłoszonego projektu inwestycyjnego nie może przekroczyć kwoty 200 tys. zł, a projektu nieinwestycyjnego – 10 tys. zł.

"Bardzo proszę, żeby wnioskodawcy zwrócili uwagę na analizę kosztów danego projektu złożonego do Budżetu Obywatelskiego." - podkreśliła Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa. 

W ramach konsultacji społecznych każdy mieszkaniec będzie mógł na piśmie zgłosić swoją uwagę do złożonego wniosku-projektu. 

"Od 1 kwietnia wszyscy mieszkańcy Wejherowa, którzy ukończyli 16 lat mogą składać swoje propozycje projektów. Projekt musi być poparty przez minimum 50 mieszkańców, którzy również ukończyli 16 lat." - dodał Arkadiusz Kraszkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Głosowanie będzie elektroniczne na stronie internetowej miasta Wejherowo oraz w formie pisemnej we wskazanych punktach. 

"Przez 5 lat zrealizowano 17 różnego rodzaju pomysłów inwestycyjnych i 7 nieinwestycyjnych. One bardzo poprawiają miejsca w których żyjemy. Jeżeli władze starają się skupić na tych rzeczach większych i istotnych dla całości miasta, to poprzez Budżet Obywatelski realizowane są rzeczy istotne w danym otoczeniu i mające duży wpływ na komfort życia." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa. 

Każdy głosujący będzie mógł oddać maksymalnie dwa głosy – jeden na projekt inwestycyjny i jeden na projekt nieinwestycyjny. Składanie wniosków potrwa do 30 kwietnia. Następnie zaplanowano analizę składanych wniosków i do 4 czerwca poprawne projekty zostaną opublikowane. Będzie to czas na interpretacje społeczną, która zakończy się 10 czerwca. 
Pod koniec czerwca poznamy wnioski na które mieszkańcy będą mogli głosować, a samo głosowanie odbędzie się we wrześniu br. 
W tegorocznej edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego, na jego realizację przeznaczono 1 mln złotych (900 tys. zł na projekty inwestycyjne i 100 tys. zł na nieinwestycyjne).

 

 

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe