Wyzwolenie Wejherowa spod niemieckiej okupacji. 12 marca...

  • 12.03.2019, 14:54 (aktualizacja 12.03.2019 15:09)
  • Redakcja wejherowo24.info
Wyzwolenie Wejherowa spod niemieckiej okupacji. 12 marca...
12 marca 1945 roku w Wejherowie zakończyła się II wojna światowa. Co roku w datę upamiętniającą wyzwolenie naszego miasta spod niemieckiej okupacji, władze miasta, kombatanci i przedstawiciele wojska składają kwiaty.

Przez blisko 6 lat niemieckiej okupacji mieszkańcy Pomorza, w tym naszego miasta byli poddani wyniszczającej akcji na którą składały się masowe egzekucje w lasach piaśnickich, wysiedlenia, wywózki do obozów pracy i obozów koncentracyjnych. Naszemu miastu przywrócono nazwę z okresu zaborów Neustadt, a ulicom i placom nadano imiona hitlerowskich dostojników państwowych.
Z okazji przypadającej 12 marca br. 74 rocznicy wyzwolenia Wejherowa spod okupacji hitlerowskiej złożono kwiaty w miejscach pamięci na terenie miasta. Najpierw przy pomniku pomniku żołnierzy 1 Brygady Pancernej Wojska Polskiego, znajdującego się przy ulicy Strzeleckiej. Następnie przy grobach żołnierzy polskich i kwaterze sztutowiaków na cmentarzu przy ul. 3 Maja. Nie zabrakło przedstawicieli władz miasta kombatantów, komendanta Straży Miejskiej oraz przedstawicieli wojska. 

 

 

Redakcja wejherowo24.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe